Dokončena by měla být přeměna sportovní haly na moderní zařízení.

Vamberk proto zainvestuje především do vzduchotechniky a také do sociálních zázemí haly. A změny se nechystají jen zde. Až se v letních parnech vydají lidé na místní koupaliště, bude je čekat mnohem větší komfort, než na který byli dlouhá léta zvyklí. I zde se totiž chystá modernizace sociálního zařízení.

„Pokud hovoříme o sociálním zařízení, kompletní rekonstrukcí projde také to, které se nachází v sokolovně. Konkrétně se jedná o zařízení v suterénu pod jevištěm, které již je za horizontem své životnosti,“ prozradil Jan Rejl, místostarosta města Vamberk.

Investic bude řada

V letošním roce by podle jeho slov také měla započnout výstavba sítí pro stavební pozemky Na Bačince, kterou by město mělo získat perspektivní lokalitu pro individuální bydlení.

Z menších investic by mělo dojít ke stavebním úpravám v merklovické školce a na její zahradě, dobudování veřejného osvětlení na několika místech města, úpravám cestiček na náměstí Dr. Lützowa či k regeneraci parčíku kolem opravené vodárny na křižovatce Polské a Bulharské ulice.

„Samostatnými a nezanedbatelnými položkami jsou pak tři miliony korun, které jsou určeny pro vodárenskou infrastrukturu města, a milion korun pro zázemí technických služeb,“ dodal Rejzl s tím, že je vedení Vamberka otevřeno ke všem podnětům místních obyvatel na zlepšení veřejného prostoru. Své návrhy mají směřovat na adresu úřadu.

(zem, zr)