Dnes se dveře gymnázia otevřou široké veřejnosti, pro kterou učitelé a studenti připravili bohatý program týkající se světla.
Od 17 hodin do půlnoci na návštěvníky čekají praktické work-shopy a přednášky z oborů fyziky, astronomie, matematiky, výpočetní techniky, biologie a dalších.
Dozvíte se například, proč některé rostliny svítí, jak funguje oblouková lampa, jaká je podstata optických klamů, jak pracuje 3D tisk a podobně.
Praktické dílny budou zahrnovat malování světlem, šifrování, tvorbu geometrických světélek a perspektivních kukátek, práci s mikroskopem, ukázky inteligentní robotiky, powerpointovou animaci a fotografický workshop Light Art.

Světlo do všedního dne vnese hudební dílnička Don´t worry, be happy; studenti francouzštiny zahrají Malého prince jako stínové divadlo, přednášku o židovství doprovodí zpěv židovských písní, z věžičky gymnázia budeme pozorovat hvěz-dy s výkladem a v suterénu na odvážlivce čeká stezka odvahy „Nebojím se tmy."

Ve spolupráci s partnery školy ESAB a ASSA ABLOY jsou připraveny informační stánky a studenti posledního ročníku nachystali nejrůznější kvízy o ceny.
Vstup na všechny akce je zdarma, takže neváhejte, nechoďte brzy spát, nýbrž vyrazte k nám a zjistěte, co všechno světlo umí. Studenti a učitelé pobaví vážně i nevážně, jak o tom svědčí moto, které si pro netradiční akci vybrali z knihy Terryho Pratchetta: „Světlo si myslí, že dokáže cestovat rychleji než cokoliv jiného, … ale kamkoli dorazí, všude najde tmu, která tam byla dřív a už na něj čeká."⋌ (zr, sše)