Celé odpoledne bude totiž opět patřit všem milovníkům zvěřinových, hovězích, pivních, maďarských nebo i segedínských či houbových gulášů.
„Během slavností budou probíhat také soutěže o nejlepší guláše, ve kterých změří své dovednosti a chutě kuchaři a kuchařky z širokého okolí," prozradil starosta obce Petr Kubíček.

Uvařit musejí alespoň padesát porcí guláše dle svého receptu. Hodnocení bude probíhat ve dvou kategoriích. V hlavní soutěži, o „Nejlepší guláš 2014", vybere ten nejzdařilejší pětičlenná odborná porota.

Hlasovat budou 
moci i příchozí

O svou šanci vybrat nejlepší guláš nepřijdou ani návštěvníci. Ti svým hlasováním rozhodnou o tom nejchutnějším v soutěži „Top guláš 2014".
Do soutěže bylo možné se přihlásit do poloviny července. Podmínky a přihlášky byly uvedeny na internetových stránkách obce.
„Gulášové slavnosti se konají na sportovním hřišti před obecním úřadem a prvním návštěvníkům se otevřou brány již ve dvanáct hodin," řekl Petr Kubíček.

Hlavní program bude zahájen o dvě hodiny později. V průběhu akce se vystřídají dvě hudební skupiny.
Odpoledne vás pobaví Fantasy Muzic a večer rouhodně rozhýbe rocková zábava s Rockstory.

Konat se budou také pivní soutěže a pro děti bude k dispozici zábavný park a soutěže o ceny.
Kromě gulášů si mohou návštěvníci pochutnat i na grilovaném kanci, steacích, trdelnících a samozřejmě bude na výběr z několika druhů a značek piv.
„Tak jako přibývá návštěvníků, bývá i více druhů gulášů a piv. Gulášové odpoledne nabízí program pro dospělé i pro ty nejmenší," dodal starosta. ⋌(zr)