VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotograf Andrš: „Prostě se koukám kolem sebe“

Kostelec nad Orlicí – V rámci Vánočního jarmarku, který včera a dnes probíhá v kosteleckém Sdruženém klubu Rabštějn se na stejném místě koná výstava fotografií, jejichž autory jsou lidé využívající služby Péče o duševní zdraví.

3.12.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační snímek.Foto: Deník

Duševní onemocnění nemusí být brzdou

Cílem výstavy je ukázat, že duševní onemocnění nemusí být brzdou uměleckého vyjádření, ale naopak může do výtvarného vyjádření přinést nové pohledy a perspektivy. Fotografie mluví svým jazykem, kde nezáleží na tom jaký kdo je, ale na tom co umí a předává dál.

Péče o duševní zdravíNezisková organizace s devatenáctiletou tradicí v pomoci lidem s duševním onemocněním a jejich rodinám. Poskytuje sociální služby na Pardubicku, Královéhradecku, Chrudimsku, Jičínsku, Rychnovsku a Orlickoústecku

Organizuje akreditované vzdělávací kurzy nejen pro pracovníky 
v pomáhajících profesích

Pořádá osvětové a kulturní akce na podporu společenského 
povědomí o životě lidí s duševním onemocněním

Více na http://www.pdz.cz/
nebo https://www.facebook.com/Pece.o.dusevni.zdravi

Dva Michalové, pan Michal Andrš a pan Michal Jiroušek, představí svoje fotografické umění. Každý z nich je jiný, jedinečný. Fotí různě dlouho, odlišnou technikou, přesto je mnohé spojuje. Pro oba je fotografie vyjádřením pohledu na okolní svět, koníčkem, odpočinkem. Oba fotí krajiny, každý svým osobitým pohledem, smyslem pro detail i celek.

Pro oba je to první výstava ve městě, kde oba léta žijí. Michal Jiroušek konstatuje: „Jsem tam, kde jsem, a už tam zůstanu. Budu prostě jen ten blázen, kterého baví fotografovat. Fotím, protože mi to dává smysl a význam. Baví mě cestovat za těmi místy, co fotím." Michal Andrš lakonicky dodává: „Prostě se koukám kolem sebe."

Pomáhat k návratu do běžného života

Péče o duševní zdraví se svojí prací snaží pomáhat lidem s duševním onemocněním k návratu do běžného života, tak aby mohli žít v prostředí podle své volby, spokojeně a co nejsamostatněji. Výstava fotografií je jedním z mnoha příkladů naplňování poslání organizace.

Samotná příprava výstavy, domlouvání, prezentace, to vše jsou rozvojová, rehabilitační témata, které umožňují klientům vyzkoušet a nacvičit si kompetence potřebné v dalším samostatném fungování (telefonování, korespondence, prezentace, domlouvání).

Neopominutelným přínosem výstavy je i destigmatizace duševního onemocnění, protože se narušují pomyslné bariéry mezi světem zdraví a duševního onemocnění a vytváří se tak přirozený komunikační most. A o to jde, nejen v čase předvánočním, nejvíce.

Autor: Redakce

3.12.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína.

Na festival do Týniště přijedou ochotníci z Miletína

ilustrační foto - fotbal

Kam za sportem v regionu během dne?

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Kam za zábavou? Dejte o sobě vědět

Rychnovsko - Pořádáte zajímavou kulturní, sportovní či společenskou akci? Přidejte ji do nové rubriky Tipy Deníku, kterou najdete na stránce: www.rychnovsky.denik.cz/tipy/pridat/. Stačí, když zde do kolonky Přidat akci připojíte facebookovou adresu vaší události.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr Pirátů v královéhradeckém kraji Martin Jiránek (39) není v politice nováčkem. Působí jako trutnovský zastupitel i jako zastupitel Královéhradeckého kraje. Nově však zasedne také ve sněmovně, kam se s Piráty probojoval v právě skončených volbách.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení