Návštěvníkům by se měla znovu otevřít po opravách v příští turistické sezoně. Ve zvonici je ukryt Kryštof, třetí největší funkční zvon z Čechách.

Nádvoří zámku v Rychnově nad Kněžnou.
Deset nej zámku v Rychnově: i zdejší sídlo Kolowratů má své unikáty

Na jedné ze stěn zvonice je pak pamětní deska věnovaná Jiřímu Rychnovskému (nar. 1540 v Rychnově nad Kněžnou), hudebnímu skladateli období renesance.

Zvonice byla vystavěna v roce 1604. Zvon Kryštof odlil v roce 1602 mistr zvonařský Jan Benešovský z Moravské Třebové na základě objednávky tehdejšího majitele rychnovského panství Kryštofa Betengla z Neyenperka, podle kterého zvon dostal své jméno. Do kamenné zvonice však zvon zavěsil až Benešovského syn Silvestr, který otci při lití pomáhal a také vymodeloval na zvon svůj znak. Zvon Kryštof je mimořádný nejen svou velikostí, ale i výzdobou, na které se podílela kromě mistra Benešovského a jeho syna Silvestra i dcera Zuzana. Krk, jak se nazývá střední část pláště, pokrývají reliéfy s motivy ukřižování a sv. Kryštofa přenášejícího na rameni dítě – Ježíše. V plášti je zalito 25 ks mincí. /Zdroj: Kollowratský zámek Rychnov nad Kněžnou/