VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FOTO: Vážná hudba rozezní tři města dvou okresů

Dobruška – Strhující výkon houslisty Ivana Ženatého, který je profesorem na prestižní škole Cleveland Institute of Music v USA, zahájil v neděli druhý ročník Mezinárodního hudebního festivalu (MHF) F. L. Věka.

2.10.2012
SDÍLEJ:

Mezinárodní hudební festival F. L. VěkaFoto: Jan Ježdík

Sólistu doprovodila Talichova komorní filharmonie za řízení svého uměleckého šéfa Jana Talicha.

Zazněla sugestivní Ciaccona d moll Johanna Sebastiana Bacha a dvě krásná díla Wolfganga Amadea Mozarta – Symfonie č. 40 g moll a Koncert pro housle a orchestr G dur, v kterém Ivan Ženatý perfektně vystihl styl, byl virtuózní a elegantní, až se lehkostí vznášel. Potleskem ve stoje si publikum vyžádalo přídavek – Preludium E dur J. S. Bacha v podání Ivana Ženatého.

Vyvrcholením koncertu bylo slavnostní předání Ceny MHF F. L. Věka za neobyčejný přínos regionu v oblasti kultury. Posláním projektu je ocenění osobností, které se svým celoživotním dílem nebo mimořádným uměleckým počinem zasloužily o kulturu regionu.

Festivalový výbor se rozhodl udělit tuto cenu Václavu Rabasovi, který ji převzal z rukou senátorky Parlamentu České republiky Miluše Horské.

Předání se zúčastnil i hudební skladatel Luboš Sluka, který je držitelem tohoto ocenění z roku 2011.

Festival F. L. Věka bude v následujících týdnech pokračovat, v neděli zavítá festival do sousedního Opočna, kde v Kodymově národním domě zahraje od 16 hodin profesorka Pražské konzervatoře, vynikající klarinetistka Ludmila Peterková společně s Bennewitz quartetem.

V neděli 14. října vystoupí v kostelíku Sv. Ducha v Dobrušce nejmladší koncertní mistr v historii České filharmonie – Josef Špaček koncert zpestří varhanní skladby v podání Václava Uhlíře.  (bn)

Autor: Redakce

2.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

NOVÝ DOPRAVNÍ TERMINÁL postaví hned vedle vlakového nádraží. Co bude se stávajícím nevyhovujícím autobusovým nádražím, které stojí jen o pár metrů vedle je zatím ve hvězdách.

Bagr už hrábl do země, terminál pro autobusy bude příští rok

Březhradští se odvolali proti nebezpečné čističce

Hradec Králové - Spolek Zdravý a bezpečný Březhrad se odvolal proti povolení k provozu chemické čistírny odpadních vod v areálu bývalé březhradské Salmy.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Rybám uškodili predátoři a tuhá zima. Bude jich méně

Královéhradecko - Rybníky postupně vydávají svá šupinatá bohatství. Výlovy jsou v plném proudu a rybáři postupně hodnotí výsledky. Na ty závěrečné je ještě brzy, ale už teď je zřejmé, že se někde na celkovém množství ryb podepsala tuhá zima. Škodili také predátoři.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení