Připraveny na ně budou hospody i bary, které počítají s tím, že především zápasy mezi favority a typickými „fotbalovými národy" přitáhnou největší zájem.

Hospodští čekají hlavní nával při mačích, ve kterých se na stadionu objeví země jako Anglie, Německo, Španělsko, Portugalsko, Brazílie či Itálie.

Speciální akce zatím většina podniků nepřipravuje. Provozní čekají, jak se bude vyvíjet zájem fanoušků.

„V Penzionu U Zvonu mohou sledovat zápasy v salónku, kde je pro ně připraveno plátno. Vždy se snažíme podobné události spojit s nabídkou speciálních akcí na jídlo i pití," prozradila provozní rychnovského penzionu Marcela Janečková.

Podobně to bude i jinde v okrese. Na příliv fanoušků se těší hlavně sport bary a také hospody, kam se chodí fandit často.

Projekcí na velkoplošných obrazovkách bude v okrese pomálu. Přitom například mistrovství v hokeji či přenosy z Olympiády lze často sledovat i v kulturních domech obcí a měst. Brazilský fotbalový svátek se však tak velkému zájmu netěší. A to i z toho důvodu, že se na něm nepředstaví český tým. Svou roli hraje i místo konání mistrovství – některé zápasy bude televize vysílat pozdě večer. Ty „evropsky" zajímavé by povětšinou měly být zařazeny v přívětivějších časech.

Mistrovství světa ve fotbale však obyvatele okresu zajímá, především pak muže. Dobře to ilustruje příklad manželů Horáčkových z Rychnovska.

„V teplých měsících často pobýváme v naší venkovní kuchyni. Máme tam všechno, co potřebujeme, včetně televize. Už se těším, až budeme s manželkou sledovat zápasy u skleničky vína a půllitru piva," směje se Petr Horáček.

Neúčast českých fotbalistů na mistrovství ho mrzí, ale radost z fotbalového svátku si tím prý zkazit nenechá. „Budu fandit týmu Německa," dodává.