Ustupovat nové podobě stadionu začaly i stromy a křoviny. V příštích měsících kostelecké fotbalisty čeká do letošní podzimu dočasný azyl v nedalekém Zdelově.

Kostelecká radnice v těchto dnech začala splánovanou akci s názvem Atletický stadion Kostelec nad Orlicí a právě v těchto týdnech se místní sportovní stánek začne postupně měnit.

A začne se měnit od píky. V průběhu roku má v areálu vzniknout hřiště s umělým povrchem a změn dozná i stávající trávník. Změní se též zavlažování trávníku a modernizace přinese nové sportovní vybavení – branky a střídačky. Dělníci se zaměří i na další objekty v areálu kosteleckého stadion. Dočkají se však i milovníci skateboardingu či horolezectí.

"V areálu je navrženo umístění atletického oválu a stanovišť pro běžné atletické disciplíny, fotbalového hřiště, hřiště s umělým povrchem, skatepark s boulderovým kamenem, obnova tribuny, stavební úpravy v rámci objektu zázemí a šaten a rekonstrukce vstupních objektů," stojí v projektu.

Dílčích změn dozná i východní tribuna. "V rámci navržených úprav je řešeno přebetonování stávajících stupňů pro sezení. Stávající lavičky budou odstraněny a nahrazeny sedačkami. Je navrženo vždy 31 sedaček v jedné řadě, celkem tedy 310 míst k sezení. Stávající schodiště, která nevyhovují současným normovým požadavkům, budou nahrazena a nově bude umístěno schodiště v centrální části tribuny," konkretizuje proměnu Radek Zima, vedoucí odboru správy majetku města.

Radost budou mít i atleti

Kostelecký stadion má být po rekonstrukci i přívětivějším místem pro atlety.

Podle projektu je v areálu navrženo umístění atletického oválu a stanovišť pro běžné atletické disciplíny. Speciálně pak vznikne umělý povrch na běžecké dráze a nově pro dráhu pro hod oštěpem, skok do dálky a skok do výšky.

Celkově pak nákladná modernizace stadionu vyjde kosteleckou radnici na přibližně 30 milionů korun bez daně.

"V rámci rekonstrukce jsme se snažili vyhovět nejen fotbalovému oddílu, ale i skupině skateboardistů, atletickému oddílu a školám. Jako podstatné vidím možnost využití areálu k plnohodnotným atletickým závodům a fotbalovým zápasům na vrcholné úrovni," dodává Radek Zima.

Pro veřejnost uzavřen

Stavební práce by podle plánu měly skončil na sklonku letošního září. Do té dobu bude areál stadionu pro veřejnost uzavřen. Objekty, které využívají především soukromníci, budou zpřístupněny z vedlejší Tylovy ulice.