Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fotbalisté chtějí trávu umělou

Dobruška - Fotbalový klub TJ Dobruška žádá o prostředky na vybudování nového umělého trávníku, který by mu zajistil lepší tréninkové možnosti. Město klub v tomto úsilí podpořilo.

6.11.2011 3
SDÍLEJ:

Fotbalisté chtějí na hřišti nový umělý povrchFoto: Deník/Leoš Dragúň

Pokud vše půjde podle záměru představitelů fotbalového klubu v Dobrušce, mohli by se tamní fotbalisté již v příštím roce dočkat dárku v podobě hřiště s umělým povrchem. Jednalo by se přitom o hřiště s regulérními rozměry pro soutěžní utkání.

Vše je ale teprve ve fázi příprav. Klub podal žádost, o jejímž osudu bude rozhodnuto až v měsíci březnu. „Je to ve fázi podání žádosti o dotaci. Bude záležet na rozhodnutí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, zda našemu požadavku vyhoví,” zůstává při zemi Miroslav Sixta, sekretář fotbalového klubu.

K podání žádosti potřeboval klub i souhlasné stanovisko radnice, která se musí zaručit, že v případě nečekaných problémů převezme případné dluhy. O této otázce rozhodli zastupitelé na svém zasedání kladně.

„Vše se neslo ve velice konstruktivním duchu. Někteří zastupitelé se ptali na podstatné věci. Všechny otázky jim byly zodpovězeny. Následné hlasování záměr schválilo jednomyslně,” popsal jednání Petr Tojnar, starosta Dobrušky.

Tímto rozhodnutím se město zavázalo převzít závazky fotbalového klubu, pokud by tento zanikl nebo byl vypovězen z městských pozemků. Tato možnost však podle slov starosty nehrozí.

Souhlasné stanovisko město nijak nezavazuje k budoucímu spolufinancování projektu. „O financování investice se nejednalo a nechtěl bych v tomto předbíhat,” dodal Petr Tojnar.

Náklady na moderní hrací plochu přitom nebudou nijak zanedbatelné. Mluví se o částce mezi deseti až dvanácti miliony korun. „Uváděný strop na takové hřiště je 14 milionů korun, ale na takovou sumu se pravděpodobně nedostaneme. Nestavělo by se totiž na zelené louce, ale využilo by se jedno ze stávajících hřišť,” vysvětlil Miroslav Sixta.

Dotace z ministerstva by pokryla 80 procent z uvedené sumy. A jaký je důvod této snahy? „Umožnilo by nám to venkovní přípravu déle v podzimních měsících a pak také dříve na jaře. Hřiště by využily rovněž dobrušské školy,” uzavřel Miroslav Sixta.

Ten hodnotí šance Dobrušky jako dobré, protože z Královéhradeckého kraje žádá v současnosti pouze zdejší klub a celkem bude financováno deset hřišť po celé republice.

Jak by mohlo hřiště vzniknout

• Ministerstvo Školství rozhodne o projektu v březnu příštího roku.
• V případě schválení by 80% nákladů bylo hrazeno z dotace. Zbytek by musel zajistit klub.
• Nový povrch by vznikl na stávajícím písčitém hřišti.

Autor: Michal Friček

6.11.2011 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe.

Na Opočenský divadelní podzim zavítá Limonádový Joe

Ilustrační foto.

Chystá se turnaj neregistrovaných hráčů v Dobrušce

Pryč s billboardy? Před volbami zákaz (ne)vadí

Hradec Králové - Na jedné straně se z billboardu usmívá Petr Robejšek s Danielou Luskovou (Realisté), kterým z druhé strany „kryje“ záda Tomio Okamura (SPD). Jen o kus dál na stejné cestě, na silnici první třídy z Hradce Králové do Pardubic, láká řidiče k volbám předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. V jiných časech by se nad tím člověk nepozastavil.

Lidé se loučili s náčelníkem krkonošské Horské služby Adolfem Klepšem

Královéhradecko, Vrchlabí - Stovky lidí, včetně ministryně Šlechtové, se přišly naposledy rozloučit s náčelníkem Horské služby Krkonoše Adolfem Klepšem. Zemřel 10. října.

Naši prvňáci: ZŠ Rokytnice v Orlických horách

Rychnovsko - Seriál Deníku - Moje první školní tablo:

Deváté kolo podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Deníku vyhrál Jan Koblic

Rychnov nad Kněžnou - Vítězem 9. kola podzimní fotbalové Tip ligy čtenářů Rychnovského deníku se stal Jan Koblic z Vamberka (RK0039), který stejně jako Zdeňka Procházková a Vladimír Beran získal šestnáct bodů a upevnil si průběžné vedení. O jeho triumfu rozhodlo, že přesně uhádl Supertrefu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení