Ovšem tím výčet sportů, které lze na plastovém podkladu tartanového typu provozovat, nekončí. „Rozhodli jsme se pro hladší povrch, protože o možnost využít hřiště se vehementně hlásili florbalisté," dodává Sixta.

Dynamicky se rozvíjející sport, který se hraje s hokejkami a plastovým míčkem, patří společně s národní házenou a fotbalem k největším sportovním oddílům v Dobrušce.

„Florbal je téměř ryze halovým sportem, ale již se začínají pořádat letní turnaje pod otevřeným nebem. Chtěli bychom obdobnou akci uspořádat i u nás. Na novém sportovišti v areálu městského stadionu bychom vedle sebe mohli postavit tři hřiště s mantinely. Plánujeme zde rovněž letní kempy pro naše nejmenší hráče a hráčky," těší se místopředseda dobrušského florbalového oddílu Jan Jirák na novou možnost – zahrát si florbal na zdravém vzduchu.

Uprostřed zelené umělé plochy nového hřiště se vyjímá tenisový kurt v oranžové barvě, stejné jako dva antukové v sousedství.
„Víceúčelové hřiště zatím přes zimu pojede ve zkušebním provozu a budou mít na něj přístup pouze sportovní kolektivy. Na jaře bude slavnostně otevřeno i pro širokou veřejnost," dodává starosta Dobrušky Petr Tojnar.

Město na výstavbu nového sportoviště letos uvolnilo tři milióny korun.                  (sše)