Ve chvíli, kdy se rozhodnete něco dělat se svojí váhou, počítejte s tím, že jednou z nejdůležitějších věcí je pevné přesvědčení a hlavně vytrvalost a důslednost. Je to jako s kouřením.

Někdo přestal holdovat cigaretovému opojení mnohokrát a pokaždé znovu začal, jiný s tím sekl pouze jednou, ale natrvalo. Můžete na začátku pečlivě odvažovat denní záchovné dávky, kontrolovat pečlivě kalorické složení a přesně se řídit radami nutriční specialistky.

Hlavně si ovšem v hlavě srovnat to, že každý začátek je těžký a já ten svůj překonám. Časem už totiž dostanete cvik a praxi a složení potravy zvládnete bez vážení, počítání, jen prostě zkušeností.

Radost, která se dostaví při mizení faldíků a nadměrné hmotnosti, budiž vám odměnou nejvyšší. S ubývajícími kilogramy najednou člověk zjistí, že je to nádhera. Před časem odložené šaty, sukně i halenky, tak vámi oblíbené, získají místo v přední řadě skříně a vůle spojená s pohybem dělají divy. Plesovou róbu už s opatrností navléknete, chybí ještě málo a padne vám jako dříve. Jak říkám, hlavní je vydržet. Ne jako moji dva známí, otec se synem, kteří se rozhodli pro radikální snížení svých pivních těl.

Po týdnu se setkali v noci u ledničky, kam se tiše plížili po návratu z hostince a srazili se hlavami. Ženská vůle je ovšem daleko pevnější, tak si věřte.