Jak se stalo již tradicí, o víkendu se už popáté konala domácí zabíjačka v prostorách fary a jejího dvora v Týništi nad Orlicí.

Tato však dostala netradiční název, a to Eurošvajnfest, protože podle místního faráře římskokatolické farnosti Ivana Havlíčka tam bylo všechno euro tedy eurojitrnice, eurotlačenka, euroovar či eurokoalice, která se skládala z prejtu a krup.

„Letos dorazilo na náš Eurošvajnfest méně lidí, ale vzhledem k velkému počtu akcí, které se konaly v okolí, jsme nadmíru spokojeni. A kdo nedorazil, jeho chyba,“ řekl Ivan Havlíček, který si na pochutinách z rukou zdejšího „dirigenta vepřové filharmonie“ Františka Valenty velmi pochutnal.

„Byly naprosto exkluzivní a pro všechny to byl gastronomický zážitek. Také pivečko z dílny mistra Milana Vedry bylo jako když vás pohladí horský potůček,“ rozplýval se Ivan Havlíček, který přiznal, že letos byl Eurošvajnfest jiný pouze v tom, že zabité prasátko bylo o deset kilo lehčí.

„Nyní se budeme připravovat na Velikonoce skrze postní dobu a jen o nedělích sáhneme do našich zásob pro potěšení jazyka. Přeji všem čtenářům dobrou přípravu na Velikonoce,“ vzkázal Ivan Havlíček s tím, že i v neděli po bohoslužbě se na faře podávaly Boží dary.