Mnozí si nenechali v minulosti ujít tuto jedinečnou příležitost.
Petr Majer z Dobrušky cestoval na mistrovství Evropy v roce 2000 do Nizozemska a před čtyřmi lety nechyběl ani v Polsku.
„Na šampionát před šestnácti lety vzpomínám rád, ale mám i jednu špatnou vzpomínku, a to na kontroverzní výrok italského rozhodčího Colliny, který dvanáct minut před koncem utkání s domácím Holandskem odpískal velmi přísnou penaltu. Zápas jsme nakonec prohráli 1:O," vzpomíná fanoušek Petr Majer. Dle jeho slov do Holandska tenkrát jel s kamarády ve čtyřech autem. Tento výlet ho vyšel se vším všudy okolo deseti tisíc korun.
Před čtyřmi lety nemohl chybět ani ve Wroclawi na utkání základní skupiny s domácím Polskem. Bylo to velmi blízko, takže opět neváhal a vyrazil.
„Navzdory sportovní rivalitě vládla v Holandsku i Polsku vždy přátelská atmosféra. Euro jsme si opravdu užili," dodává na závěr fotbalový fanoušek.
Jiní ale odmítají utrácet velké částky a raději fandí v klidu doma u televize nebo v hospodě s kamarády.

Anketa: Fandíte národnímu týmu fotbalistů?

Martin Eimann25 let, Dobruška 
Určitě mám v plánu sledovat každý český zápas. Budu to ale muset nějak skloubit také s prací, abych všechno stíhal. Podívám se určitě také na favority z jiných zemí. Fandit plánuji hlavně doma u televize. Na zápasy s Českem ale možná vyrazím i někam do hospody s kamarády. Rozhodně ale budu české hráče podporovat. 

Milan Preclík 30 let, Rychnov nad Kněžnou 
Zápasy na ME si rozhodně nenechám ujít, ale stačí mi, když budu fandit doma v obýváku u televize a u toho si dám něco dobrého k pití. Dostat se osobně na Euro je totiž hodně finančně náročné. Není to jen o ceně za vstupenku, ale ani samotná cesta není zadarmo a je 
s tím samozřejmě spojené také ubytování. 

Marcela Žabokrcká 32 let, Jaroslav
Fotbalu nefandím, ať už jde o jakýkoliv zápas. Nikdy mě to nijak zvlášť nezajímalo. To už se raději podívám na hokejové zápasy, ale fotbal jde opravdu úplně mimo mě. Je to spíš zábava hlavně pro chlapy, i když se určitě najdou i nějaké dámské divačky, já mezi ně ale určitě nepatřím.