Vzrůstající zájem podporovat národní tým se logicky projevuje i v návštěvnosti restaurací a barů. Sounáležitost českých fanoušků při půllitru dobrého piva je již snad nepsaným pravidlem.
A jak je tomu v našem okrese? To Rychnovskému deníku prozradili provozovatelé restaurací a barů.
„Návštěvnost oproti jiným dnům je rozhodně větší, což se přirozeně promítá i v tržbách. Dokonce se u nás schází i hokejový fanklub, který občas i za českým týmem vyráží. Když se daří, jako tomu bylo teď proti Švédům, teče i šampaňské," prozradil Deníku provozovatel rokytnického baru Martin Šprynar.
I Solnice v posledních dnech žije hokejem. „Lidí kvůli hokeji chodí hodně, při posledním zápase bylo dokonce obsazeno. Na tržbách je to samozřejmě znát. Fandí se a k tomu patří i pivo, to je nejčastější nápoj, kteří si fanouškové objednávají. Je tomu i proto, že zápasy se hrají také ve všední dny. Jestli bude náš tým úspěšný jako doposud, odrazí se to, podle mne, i ve vzrůstající návštěvnosti," hodnotí spojení sportovních fanoušků a chuti si posedět Michal Skytala ze solnického sportbaru.
Český tým zatím hraje zápasy základní skupiny, očekává se, že ve vyřazovacích zápasech počínaje čtvrtfinálovou bitvou se zájem fanoušků zvýší. To dosvědčuje i Rostislav Šponar

z vamberecké restaurace Na Pětce. „Zatím je zájem spíše standardní. Očekávám,, že se ještě zvedne při naši účasti ve čtvrfinále."
Čeští hokejisté zatím svým fanouškům dělají radost. Domácí favority v prvním zápase přehráli, s Lotyšskem zvládl český tým obrátit nelehkou situaci a ve
svém zatím posledním

zápase porazili i silný švédský soubor. Proto přetrvává i nadšení a chuť lidí prožívat tradičně hokejovou radost i v barech a hospůdkách. To pravé hokejové šílenství propukne 19. května, kdy se odehraje důležitá bitva, rozhodující o celkovém dojmu, který čeští reprezentanti u svých z fanoušků zanechají. (pn)