Konal se zde totiž filmový festival Expediční kamera, takže se promítalo sedm nejlepších out doorových filmů uplynulé sezony o dobrodružství, divoké přírodě, extrémních zážitcích i sportech.

Festival se každoročně koná ve více než sto městech České republiky. Jedním z jeho regionálních pořadatelů je i Pavel Kovaříček, který Expediční kameru v Kostelci pořádá již třetím rokem.

„Na festivalu jsou vždy filmy z uplynulého roku. Je to výběr filmů, které byly nějakým způsobem oceněny. Jsou to opravdu kvalitní filmy, je na co se dívat,“ říká Pavel Kovaříček, podle kterého má akce velký ohlas.

„Osobně mi lidé píší, jsou spokojeni. Návštěvnost je asi dobrá, ale já nedělám žádné jiné kulturní akce, takže to nemůžu úplně přesně porovnat. Ale podle ohlasů lidí je to dobré,“ vysvětlil Pavel Kovaříček, který se k festivalu dostal tak, že se zajímá o přírodu, out door a lezení. Pak už jen stačila náhoda v podobě inzerátu, ve kterém hledali pořadatele.

Sedmadvacetiletý Pavel Kovaříček z Černíkovic je fotografem a nejraději jezdí pořizovat snímky právě na hory. „Nejraději mám české hory, Alpy, Dolomity a skály v Adršpachu, ty jsou mým nejoblíbenějším místem,“ prozradil Pavel Kovaříček, který prozatím svou oblíbenou fotku nemá. Prý je v takovém stádiu, že se mu nezdá žádná dobrá.

„Stále je co zlepšovat. Fotil jsem i profesionálně, ale teď už je to hlavně moje záliba. Baví mě to víc, než kdybych se tím živil,“ hodnotí se sebekriticky fotograf, který se momentálně snaží rozjet internetový obchod s out doorovým zbožím, lezeckým vybavením a věcmi na pobyt v přírodě. „To je teď můj největší zájem. Snažím se to rozjet, ale uvidíme, jsem ještě na začátku,“ dodal Pavel Kovaříček.