Jejich cesta kolem světa povede přes čtyři kontinenty a navštíví více než 20 zemí světa. Celkem ujedou téměř 50 000 km po různých cestách, od tisíce kilometrů rovných dálnic přes téměř opuštěné silnice v lesích a pouštích až po křivolaké štěrkové vysokohorské cesty.

Čeká je legendární Pamir Highway na Hedvábné stezce v Tádžikistánu. Projedou silnici smrti v Bolívijských Andách a krásnou Carretera Austral v jižním Chile. V tropických pralesích Střední a Jižní Ameriky budou pátrat po pyramidách z dávné civilizace Mayů. V zemích Latinské Ameriky vystoupají k zasněženým vrcholkům aktivních vulkánů.

Pokusí se dosáhnout asi největší výzvy, vyjet do nejvýše položeného města na světě v Peruánských Andách La Rinconada, které leží v nadmořské výšce 5100 metrů nad mořem. Projedou Údolím smrti ve Spojených státech a Lagunou del Carbon v Argentině, která se nachází 105 metrů pod hladinou moře.

Pak je čeká několik tisíc kilometrů po panamerické dálnici až na její konec na konci světa v Ohňové zemi. „A až to vše projedeme, tak se vrátíme," slibují Filip a Petr.