„Nabídku jsme rádi přijali nejen proto, že v březnu jsme si připomněli světový Den vody, ale také proto, že tato exkurze doplnila a rozšířila učivo ze školy,“ uvedla starostka obce Marie Valášková.

Do nelehkého úkolu se pustili pánové Dalibor Ksandr a Jiří Čepelík. Dětem vysvětlili a ukázali, jak voda putuje z vrtu, upravuje se, zbavuje nečistot, změkčuje se a přidává chlór. „Dozvěděli jsme se, že kvalita vody se sleduje pravidelným odběrem vzorků. Tato voda je mnohem lepší a o mnoho levnější, než balená. Díky těmto informacím teď školáci poznali, že mít kvalitní a dobrou vodu není jednoduché a proto je potřeba s ní zbytečně neplýtvat,“ zhodnotila exkurzi starostka.

Pro děti byla velmi zajímavá ukázka techniky, která se používá při opravách potrubí. Viděli např. řezačku na asfalt, rozbrušovačku a různé druhy trubek a vodoměrů. Největší úspěch však sklidila hledačka na železné a litinové potrubí.

„Exkurze byla velice zajímavá a děti se dověděli spoustu nových a zajímavých informací,“ dodala starostka Rybné n. Z. (zr)