Už v úterý, ale i ve středu zaměstnávalo hasiče odstraňování popadaných stromů a problémy hlásili i energetici.

"Vzhledem k počasí - většímu větru a sněžení jsme na východě Čech i ve středu ráno evidovali zvýšenou poruchovost – převážně v horských a podhorských oblastech Krkonoš - Vrchlabí směrem Špindlerův Mlýn, Rýchory, Prkenný Důl, Rokytnice nad Jizerou; Orlických hor - Žamberk směrem k Orlickým horám – Černá Voda, Orlické Záhoří; a na Rychnovsku - Semechnice, Podchlumí, Záhornice. Situace byla nejhorší kolem půl sedmé až sedmé ráno, kdy se bez energie ocitly desítky domácností. Na odstraňování poruch intenzivně pracujeme a více než dvě třetiny se již podařilo odstranit a situace se stabilizuje," sdělila ve středu dopoledne mluvčí ČEZu Šárka Lapáčková Beránková.

A výpadky proudu se nevyhnuly ani Náchodsku. Energetici předpokládaly, že se do středečního odpoledne podaří všechny poruchy na vysokém napětí vyřešit

"Je však možné, že nám lidé budou ještě nahlašovat poruchy na nízkém napětí, například chataři. Informace o místech, kde jsou ještě výpadky a kdy lze očekávat obnovení dodávek elektřiny, mohou najít odběratelé na našem webu," dodala mluvčí ČEZu.