VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dvoudenní cesta předsedy poslanecké sněmovny

Rychnovsko – Pardubický a Královéhradecký kraj navštívil na sklonku letních prázdnin předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček, který přijel na pozvání senátora a zastupitele Královéhradeckého kraje Miroslava Antla.

2.9.2014
SDÍLEJ:

PREDSEDA POSLANECKÉ SNĚMOVNY Jan Hamáček zavítal během své cesty po východních Čechách na Rychnovsko. V Dobrušce navštívil Vojenský geografický a hydrometeorologický ústav. Foto: Miroslav Hoffman

Úvod návštěvy patřil setkání s představiteli obcí Moravany, Dobruška a také Borohrádek, což starosta Borohrádku Milan Maček komentoval slovy, že se jedná o nejvýznamnější návštěvu, která kdy do Borohrádku zavítala od dob Karla IV, který ve městě přenocoval.

Česká káva 
ve sněmovně

Jan Hamáček se zajímal například o domovy pro seniory nebo o úspěšné místní podnikatele. Velký dojem na něho udělala firma Petra Frolíka, jehož Frolíkova káva patří k nejlepším v celé republice. Kávy, která je dodávána například i do karlovarského Grandhotelu Pupp, Petr Frolík ve své výrobně měsíčně upraží 1,5 tuny.
„Rozhodl jsem se, že se pokusím zajistit, aby se v Poslanecké sněmovně podávala káva z české pražírny právě od pana Frolíka," ocenil kvalitu kávy Jan Hamáček. „Začnu minimálně tím, že ji budu podávat ve své kanceláři," dodal.
U geografů 
a na Horské službě

V Dobrušce Jan Hamáček a Miroslav Antl kromě shlédnutí výstavy malíře Františka Kupky a zápisu do městské kroniky navštívili Vojenský geografický a hydrometeorologický úřad. Zdejší vojáci patří ve svém oboru k naprosté světové špičce. „Konkrétně v lokalitě Dobruška máme celou technologickou linku pro geografickou část, od sběru informací přes jejich správu, vytváření databází, aktualizaci, až po vlastní mapovou tvorbu, tisk a distribuci ," vysvětlil ředitel úřadu Jan Marša.

Následující den navštívil Jan Hamáček stanici Horské služby v Deštném v Orlických horách, Ústav sociální péče v Kvasinách a závod Škoda Auto v Kvasinách.

„Jsem moc rád, že firma Škoda se rozhodla masivně investovat do závodu v Kvasinách, protože to přinese nová pracovní místa pro zdejší občany," poznamenal na tiskové konferenci, která se při této příležitosti v prostorách automobilky uskutečnila.
Zahájení stavby nové cyklostezky

Následovalo slavnostní zahájení stavby dlouho očekávané cyklostezky mezi Rychnovem a Lupenicí, kterého se zúčastnil i starosta Rychnova nad Kněžnou Jan Skořepa a starosta Lupenice Ivo Muthsam. Cyklostezka, jejíž stavba bude stát asi 3,5 milionu korun, povede do kopce Budín souběžně s hlavní silnicí a měla by podstatně zvýšit bezpečnost cyklistů, pro které je v současné době jízda tímto úsekem značně riskantní.
„Rozšiřuje se závod v Kvasinách, dá se proto předpokládat zhuštění dopravy a Budín nebyl pro cyklisty bezpečný nikdy," vysvětlil nutnost výstavby cyklostezky starosta Rychnova.

Dvoudenní návštěva v regionu pokračovala slavnostním setkáním v Lupenici, kde předseda Poslanecké sněmovny připnul jako připomínku své návštěvy stuhu na sokolský prapor. Byl totiž prvním ústavním činitelem, který obec v její historii navštívil.
Emisar vlády 
pro automobilku
Závěr dvoudenní cesty patřil besedě se seniory v Domově u Biřičky v Hradci Králové, který navštívili společně s náměstkem Fakultní nemocnice Hradec Králové profesorem Jaroslavem Malým.

„Chtěl jsem, aby program v mém senátním obvodu byl co nejpestřejší," poznamenal senátor Miroslav Antl, „to znamená, abychom navštívili obce, starosty i podnikatele ale i ústavy sociální péče, domovy seniorů, a to se povedlo. A samozřejmě nesměla chybět návštěva „Škodovky", protože pan předseda Poslanecké sněmovny je jako poslanec Mladé Boleslavi vlastně jakýmsi emisarem vlády pro Auto Škoda Mladá Boleslav," dodal.

Dvoudenní návštěva přinesla řadu zajímavých a přínosných setkání „Velmi rád jsem přijal pozvání pana senátora Antla, protože jeho práci sleduji, patří v Senátu k nejpracovitějším a je i jedním z důvodů, proč říkám, že je potřeba Senát zachovat. Navštívili jsme řadu zajímavých míst v jeho rozsáhlém senátním obvodu a máme i určité představy a úkoly, které nyní budeme chtít realizovat," dodal na závěr předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček.  (mh)

Autor: Redakce

2.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí.

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov a Kostelec hrají doma

Rychnovsko - Pozvánka na fotbal:

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Volební místnosti jsou i pod policejním drobnohledem

Královéhradecko - Volební „bitva“ právě vrcholí. Z preventivních důvodů se na hladký průběh letošních voleb do Poslanecké sněmovny zaměřila i policie v Královéhradeckém kraji.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení