Letos zahrnuje Šubertova Dobruška celkem čtyři představení, v nichž se dokonce třikrát předvedou místní divadelníci. V podání souboru F. A. Šubert se bude jednat o hry Kdopak to zvoní a Pojďme do trojky, talentovaní žáci zušky pod vedením učitele Jana Holka si připravili Monty Python kabaret. Třetí dubnová středa pak bude patřit hostujícímu souboru Temno z Týniště nad Orlicí a inscenaci Sněhurka – nová generace.

Vedle večerních produkcí, které se konají každou dubnovou středu, přichystali pořadatelé lahůdku i pro nejmenší diváky, žáky mateřských škol. Ve středu 24. dubna dopoledne si kluci a holčičky z Dobrušky a několika školek z okolních obcí vychutnají hru Maxipes Fík v provedení divadla Krapet z Prahy.

Plakát.
Na Poláčkovo léto dorazí Mach a Šebestová, Bajza a spol i Prodaná nevěsta

Součástí přehlídky je opět výtvarná dětská soutěž, v tomto roce ve znamení nejslavnějšího dobrušského rodáka – Malý hudebník, velký obchodník František Vladislav Hek. Soutěžní práce budou vystaveny ve vestibulu kina a veřejnost může vybírat nejpovedenější výtvor v každé kategorii.

Nutno dodat, že divadlo a Dobruška jsou v poslední době doslova spojité nádoby – zájezdové inscenace pražských herců bývají beznadějně vyprodány už několik málo minut po zahájení on-line předprodeje, a tak organizátoři věří, že příznivci Thálie v podobném počtu podpoří také ochotníky.

Mohlo by vás také zajímat: Andrea Kolowrat Krakowská zve na noční prohlídky rychnovského zámku

Zdroj: Jan Dušek