A co teprve, když je to dvakrát dvacet! V našem případě 20 let existence Rychnovského dětského sboru (RDS) a 20 let od založení Mladého týnišťského big bandu. I oslavy byly v tomto případě dvě, ta první v Týništi n.Orl. a druhá v rychnovském Pelclově divadle. Zájem o vstupenky byl obrovský, počet míst značně omezen.

Přednost měly samozřejmě všechny „sborové děti", i když řada z nich zpívala na pódiu již s vlastními potomky. Krásně tak bylo vidět, jak ten čas opravdu letí.

Pěvecký skvost sbírající úspěchy

Milovníci sborového zpěvu vyslechli zpívané dárky všech přípravných oddělení RDS, zazpívala Carmina Alta i holandští Námořníčci z Haagu. Koncertní sbor Carmina opět všechny přítomné přesvědčil, že se právem řadí mezi naše nejúspěšnější pěvecká tělesa, a připomněl krásné melodie ze  zahraničních zájezdů, odkud se často vracel ověnčen vítězstvími na soutěžích.

Pak přišla řada na Mladý týnišťský big band (MTB), který přenesl všechny posluchače do světa houpavého rytmu, chytlavých melodií a zpěvák Martin Růža ještě povýšil toto vystoupení na vskutku jedinečný zážitek. Obě tělesa spojila své schopnosti a síly v závěru narozeninové party. Zazněly gratulace, slova uznání a díků.

Především bychom ale chtěly poděkovat těm, kdo se před dvaceti lety pustili do práce a začali se věnovat začínajícím zpěvákům a muzikantům, a to jsou Karel a Eva Štréglovi s dvorním sborovým klavíristou Tomášem Havlínem a Pavel Plašil s Karlem Koldinským.

Patří jim náš velký dík, obdiv a jsme rády za jejich přátelství a energii, se kterou se pouštějí do každé další práce, všechny podporují. Vždy si říkáme, že už snad není možné vymyslet něco nového, dalšího, aby to bylo ještě o trochu lepší než minule!

Ale nápady, věřme, nedojdou, nýbrž opět se dostaví, aby se všichni mohli těšit třeba na připravovaný koncert se křtem nového vánočního CD RDS+MTB nebo třeba na další tradiční ples RDS.

V závěru koncertu aplaudovalo a zpívalo doslova celé rychnovské divadlo, které se pak během chvíle proměnilo v taneční sál s občerstvením pro účinkující. Ti měli možnost využít chvíle setkání a popovídat si s přáteli ze sboru a z orchestru. A byla to velmi milá setkávání, dojemná vzpomínání. Slova díků a chvály zaznívala na každém kroku. A byla oprávněná. Chození na zkoušky a na vystoupení je ovlivnilo na celý život, hudbu a společné prožitky si nesou v sobě dál.

Věříme, že mnoho účastníků této velkolepé narozeninové oslavy nemohlo pod sílou zážitků ani usnout a stále jim zněly v uších ty skvělé melodie, tak jako nám. Přejeme ještě jednou vše nejlepší, hodně zdraví, elánu, pohody a přízně publika.   Plesový výbor RDS