Téměř stoprocentní shoda panovala mezi zastupiteli na prvním veřejném zasedání v Opočně. Ve středu večer se rozhodovalo o postu starosty a místostarosty, voleni byli i členové rady, všechny volby byly veřejné.

Stávající starosta Štěpán Jelínek (Nezávislí kandidáti Opočna) svůj post obhájil díky 13 hlasům, hlasování se kromě něho zdržel Jan Rabenseifner (TOP 09). Místostarostkou byla zvolena Šárka Škrabalová (SNK-ED), pro kterou hlasovalo 14 zastupitelů, zdržela se ona sama.

Rada v Opočně je pětičlenná, pro kandidáty hlasovali všichni kromě navrhovaných. Vedle starosty a místostarosty do ní byli zvoleni Petr Dobýval (Nezávislí kandidáti Opočna), David Světlík (Nezávislí kandidáti Opočna) a Milan Vondřejc (KDU-ČSL). Výsledky odpovídají volbám, Nezávislí ve volbách získali 7 mandátů, KDU ČSL 2 mandáty, SNK ED 2 mandáty, ostatní strany po jednom.

Největším překvapením pro veřejnost byla volba místostarosty, původně se mluvilo o dvou kandidátech, na veřejném zastupitelstvu byla navržena pouze Šárka Škrabalová. „Je potřeba řešit poměrně hodně oblastí, přišel jsem tedy s návrhem jmenování dvou místostarostů s adekvátním snížením platu. Stávající místostarostka Šárka Škrabalová tento návrh akceptovala, Jaroslav Pultar nikoliv.

Zastupitelstvo se tedy rozhodlo podpořit ji, zvolena byla jednomyslně,“ přibližuje jednání Štěpán Jelínek. Místostarostka, která měla v minulém volebním období na starosti oblast kultury, počítá s dalšími povinnostmi. „Z postu místostarosty to vyplývá, jsem připravena řešit vše, co bude potřeba,“ potvrzuje jeho slova Šárka Škrabalová. (dm)