VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OD ČTENÁŘE: Důraz se klade na praktické dovednosti

Rychnov nad Kněžnou - Střední praktická škola pod vedením ředitelky Hany Fuksové je určena žákům se speciálními vzdělávacími potřebami, plynoucími ze snížené úrovně rozumových schopností, kteří splnili povinnou školní docházku na základní škole speciální nebo praktické.

21.3.2011
SDÍLEJ:

Důraz se klade na praktické dovednostiFoto: Eva Tomášová

V odůvodněných případech mohou být přijímáni i absolventi běžné základní školy.

Žáci zde získávají vzdělání podle zvoleného oboru: praktická škola jednoletá nebo dvouletá. Forma a obsah vzdělávání jsou upravovány podle potřeb žáka. V případě potřeby se jako ideální jeví možnost rozložení studia až na čtyři roky.

Ve škole se vyučují všeobecně vzdělávací předměty – český jazyk a literatura, matematika, občanská výchova, rodinná a zdravotní výchova, dále práce na počítači, výtvarná, hudební a tělesná výchova.

Důraz je kladen na rozvíjení praktických dovedností – práce v domácnosti, sebeobsluha, zahradnické práce, práce se dřevem.

Praktická výuka probíhá jak v dílnách školy, tak i praxí u smluvních partnerů. Naši žáci se tak mohou seznámit s prostředím kavárny Láry Fáry, pečovatelským domem, kuchyní a pracovními dílnami v Ústavu sociální péče Domečky. Za zmínku stojí samozřejmě i vstřícný přístup zaměstnanců pracovišť, na kterých se praxe vykonává.

Při ukončení studia probíhá závěrečná zkouška před komisí, kde žáci předvedou v jednom dnu praktické dovednosti z oboru kuchyňské práce. Po týdnu pak v teoretické části vědomosti z rodinné a zdravotní výchovy. Po absolvování je vydán certifikát Vysvědčení o závěrečné zkoušce. Žáci získají střední vzdělání bez výučního listu.

Nejšikovnější z absolventů praktické školy mohou následně pokračovat v přípravě na budoucí povolání na některém z odborných učilišť.

Uvažujete-li o studiu na naší škole a chcete-li se s ní blíže seznámit, přijďte se podívat. Rádi vás uvidíme, podáme informace a celou školou provedeme.

Eva Tomášová

21.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Martin Jiránek

Martin Jiránek: „Je vidět, že se lidem současný styl politiky přestal líbit"

Počítání volebních hlasů.
AKTUALIZUJEME
70

Volební místnosti se zavřely. ANO jasně drtí své soupeře

Rychnovští kriminalisté odhalili tři pěstírny konopí

Rychnov nad Kněžnou - Na základě informací, že v jednom objektu na Rychnovsku dochází k neoprávněnému pěstování rostlin, proběhly po předchozím zadržení tří osob na třech místech, v okolí Rychnova nad Kněžnou a Vamberka, domovní prohlídky.

Rychnov a Kostelec hrají doma

Rychnovsko - Pozvánka na fotbal:

Kam za zábavou: Funk You! a DJ All-in

Rychnovsko /POZVÁNKY/ - Na koupališti v Kostelci nad Orlicí proběhne již legendární tancovačka, kde si užijete funky a breakbeat hudbu. Akce se koná v sobotu 21. října od 21 do 2 hodin.

Baroni přivítají Nový Bydžov

Rychnovsko - Kam za sportem v okrese:

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení