V Dobrušce se začne stavět už příští rok. V současné době město vybírá vhodného projektanta stavby, ten by měl být znám v následujících týdnech.

Jak zjistilo vedení města ve veřejném průzkumu, je o domov důchodců v Dobrušce opravdu zájem. Proto také radnice rozhodla, že takové zařízení ve městě nakonec opravdu vznikne.

„Anketa, která proběhla mezi místními obyvateli, ukázala, že zejména starší lidé a jejich příbuzní mají velký zájem o tento typ bydlení, proto jsme se rozhodli stavební akci realizovat," vysvětluje starosta Dobrušky Petr Lžíčař.

Komunitní dům pro seniory má v Dobrušce vyrůst naproti Základní škole Františka Kupky, v blízkosti sídlí také pečovatelská služba. „V současné době hledáme projektanta této stavby. Chtěli bychom začít stavět už v příštím roce," prozradil starosta města Petr Lžíčař. V letošním roce chce radnice ještě získat stavební povolení, v příštím roce chtějí zažádat o dotaci a také začít se samotnou stavbou. Pokud vše dobře dopadne, hotovo by mělo být v roce 2018, kdy začne radnice s obyvateli sepisovat nájemní smlouvy.

V těchto bytech ale nemůže bydlet úplně kdokoliv. Podle starosty Dobrušky Petra Lžíčaře jsou dána i určitá pravidla pro budoucí nájemníky. Ten, kdo by měl zájem o bydlení v nájemním bytě, nesmí například vlastnit žádnou nemovitost.

Jak upozorňuje i místostarosta Dobrušky Petr Poláček v dobrušském zpravodaji, předkládání žádostí na nájemní bydlení v tomto domě je zatím předčasné. O všech důležitých etapách souvisejících s přípravou domu budou prý lidé informováni, tedy i o způsobu předkládání žádostí na bydlení. Čas předložení žádosti ale nebude rozhodující pro přidělení bytu, město samozřejmě upřednostní sociální a také všeobecnou lidskou potřebu.