Petr Pavel odešel z voleb na Rychnovsku se ziskem 58,56 procent hlasů, Andrej Babiš sice dostal více hlasů než v kole prvním - 18 911, ale na výhru to tentokrát nestačilo.

Jeho protikandidátovi odevzdalo platný hlas 26 731 voličů.

V kostkované košili dorazil odvolit majitel Nového Zámku v Kostelci nad Orlicí a průvodce populárním televizním pořadem Modrá krev František Kinský. "Ve druhém kole prezidentských voleb jsem stejně jako v prvním kole dal svůj hlas generálu Petru Pavlovi. V obou případech jsem věřil ve vítězství Petra Pavla. S výsledky jsem velmi spokojený a současně přesvědčený, že v osobě nového prezidenta Pavla se na Pražský hrad vrátí slušnost, pravdivost, rozvaha, srozumitelnost a nestrannost. Věřím, že se prezidentskému úřadu s nestranickým prezidentem vrátí důstojnost a naděje a že Petr Pavel bude jako hlava státu lidi spojovat a ne rozdělovat," říká.

Ani tyto volby si pak nenechala ujít nevidomá Renata Moravcová z Dobrušky, mimo jiné držitelka několika ocenění a také zakladatelka a předsedkyně spolku Doteky naděje.

"Za sebe jsem šťastná, jak dopadly, a doufám, že konečně tady bude ta pravda, upřímnost, pokora, že je konec těm lžím a neférovému jednání. Vyhrál můj kandidát, jsem za to moc ráda a doufám že nám nový pan prezident dá naději na lepší život," uvedla Moravcová.

Výsledek prezidentských voleb na Rychnovsku v procentuálním vyjádření téměř kopíruje konečné výsledky v rámci celého Česka. V Rychnově nad Kněžnou v prvním kole vyhrál Petr Pavel, ovšem s náskokem pouhých 21 hlasů na Andreje Babiše, dostal jich 2059. V druhém kole byl rozdíl větší, pro Pavla hlasovalo 3 524 voličů, pro Babiše 2 603, k urnám dorazilo přes 72 procent voličů. Nejvyšší volební účast měly Proruby, a to 91,49 procent. Naopak nejnižší Rokytnice v Orlických horách - 65,46. Zvlášť v horské oblasti se vítěz těšil velké podpoře. Vůbec nejvyšší v Říčkách, kde mu odevzdalo hlas 89,33 procent voličů. Plichtou skončily volby v Janově, ale třeba i ve Vamberku.

Výsledky:

2. kolo prezidentských voleb na Rychnovsku

volební účast 73,04 % (odevzdáno 45 642 platných hlasů)

Jméno kandidáta, zisk hlasů v procentech, v absolutním čísle

Petr Pavel 58,56 %, 26 731

Andrej Babiš 41,43 %, 18 911