„Spousta sluníčka, zajímaví draci, soutěžící děti i rodiče, příjemná hudba a pohodová atmosféra.“ Tak shrnula nedělní Drakiádu spokojená organizátorka akce a vedoucí Rodinného centra Rybka, Tereza Vlasáková.

Ostatní účastníci dodávají, že jediné, co chybělo, bylo více větru. I přesto do vzduchu vzlétla dvacítka draků a organizátoři dokonce šest draků na místě prodali. Odpoledne zpestřily soutěže pro děti.

Hlavním tahákem celé akce byla každoroční soutěž o nejpodařenějšího draka. Odměněni byli tentokrát tři draci vybraní dvoučlennou porotou. Ceny do soutěže dodal obchod s modely BZUK, Dlouhá Ves. Akci podpořilo také město Rychnov nad Kněžnou, Královéhradecký kraj, MPSV a Jednota bratrská. I díky nim mohla být celá akce zdarma.

Celou akci zajišťovali nejen pracovnice Rodinného centra Rybka, ale především asi desítka dobrovolníků z řad Sboru Jednoty bratrské v Rychnově nad Kněžnou.

Milan Suchý, jeden z dobrovolníků, k akci dodává: „Rádi děláme něco pro druhé a těší nás, že Drakiádu můžeme rodinám z Rychnova nabízet pravidelně.“ Vedoucí Rodinného centra Rybka dodává: „Věříme, že je v dnešní době důležité dělat takové akce, kde spolu mohou trávit čas celé rodiny a rozvíjet tak své vztahy. Je to prevence mnohých nemocí, které se snaží dnešní rodiny rozložit zevnitř. Další podobnou akcí bude 5. 11. Průvod Broučků s lampiony, který ze Starého náměstí v Rychnově vyrazí v 17 hodin. Doufáme v podobnou účast jako loni, kdy průvod čítal 300 rodičů a dětí. Srdečně všechny zveme,“uvedla Vlasáková.

Rodinné centrum Rybka nabízí rodičům a dětem pestrou škálu služeb a aktivit. Nejnavštěvovanější jsou pravidelné úterní a čtvrteční Kluby pro rodiče s dětmi, které začínají v Centru 5KA v 9 hodin a končí o půl dvanácté. Kluby nabízí maminkám a tatínkům na rodičovské dovolené možnost využít dobře vybavenou a prostornou volnou hernu, společné programy pro děti (zpívání, říkanky, vyrábění) a především příležitost si navzájem popovídat o radostech i výzvách výchovy. Několikrát do roka jsou připraveny i odborné přednášky s diskuzí. Už 14. 10. 2011 proběhne od 9:30 beseda „Jak vychovávat své děti.“ s Jolanou a Petrem Krásnými, odborníky na výchovu.

Mgr. Martin Vlasák,
správce Sboru Jednoty bratrské v Rychnově nad Kněžnou