Nastává období dovolených a s ním i problémy ohledně domácích mazlíčků. Kam s ním? Kdo se mi o něj postará? Mnoho lidí požádá své příbuzné nebo kamarády, aby jim je na pár dní pohlídali. „Pokud rodiče jedou na dovolenou, o psa se starám já. A funguje to i obráceně. Ještě se nestalo, že bychom někam odjeli na delší dobu zároveň,“ vysvětluje Jan Brouček z Českého Meziříčí.

Kdo takovou možnost nemá, raději ani nikam na dovolenou nejede. Proto jsou v posledních letech velmi oblíbené a rozšířené zvířecí hotely. V nich může majitel svého zvířecího miláčka bez obav nechat, protože se mu tam o něj dobře postarají.

Svého mazlíčka můžete ubytovat například v psím útulku v Lukavici. Ten, kromě péče o psy a hledání jejich nových majitelů, poskytuje i celoroční hlídání psů a koček. V lukavickém útulku se cena za pobyt zvířete pohybuje od 50 korun za den. Cena se však odvíjí od velikosti zvířete a především pak od jeho náročnosti, jako je například podávání léčiv, jiná strava či častější venčení. Kromě psů a koček jsou však schopni se postarat o jakákoliv jiná zvířata od nejmenších domácích mazlíčků až po velká hospodářská zvířata.

„U nás ubytováváme pouze psy. Cena se pohybuje okolo stokoruny na den plus krmení. Pro středního psa je to 25 korun za den. Důležité je si pobyt včas zarezervovat. Máme rezervace i čtvrt roku dopředu,“ uvádí Jana Ševčíková z chovatelské stanice psů ve Vamberku.

Další eventualitou pohlídání vašeho zvířátka je porozhlédnutí se po inzerátech, kde soukromé osoby nabízejí hlídání či ubytování mazlíčka přímo u sebe doma. Takto si o prázdninách přivydělávají například studenti, kteří mají spoustu volného času a také možnost nějakého psa u sebe ubytovat.