Poukázala na ně i analýza, kterou si pořadatel nejtěžšího dostihu na starém kontinentě – Velké pardubické steeplechase – nechal zpracovat.

„Jde o tři druhy závad a chyb. Za prvé se jedná o hříchy z minulosti, které má na svědomí minulé vedení Dostihového spolku. Za druhé jsou zde nedostatky, které vznikly chybným účtováním. Ty třetí se týkají vztahu Dostihového spolku s městem,“ konstatoval předseda dozorčí rady Dostihového spolku, současný senátor Jiří Stříteský (ODS). Podle něho v žádném případě nejde o nedostatky, které by měly vliv na další existenci pardubického Dostihového spolku nebo ohrozily konání slavného dostihu.

„Nejde o nedostatky typu, že by někdo z Dostihového spolku odnesl nějaké peníze,“ tvrdí předseda představenstva Miroslav Petráň, který je zároveň zastupitelem za Sdružení pro Pardubice.

S tím ale tak úplně nesouhlasí předseda dozorčí rady Jiří Stříteský. „Mám v ruce doklady, které svědčí o určitém nepořádku tohoto typu. Už od roku 2009 žádám od představenstva vysvětlení, ale dodnes jsem ho nedostal. Jde o velmi neprůhledné nákupy za hotové. Jedná se například o nábytek nebo televize. Zajímalo mě, kde konkrétně tyto věci jsou,“ poznamenal předseda dozorčí rady. „Tyto podezřelé doklady mám v úschově proto, že se obávám, aby je někdo nepředělal, nepřepsal, zkrátka aby se s nimi něco nestalo,“ pokračoval Stříteský.

„Je pravdou, že nedostatky v účetnictví byly výrazné. Proto jsme se také rozhodli podat trestní oznámení na firmu, která zpracovávala účetnictví, a to hlavně proto, že nám nejvýznamnější akcionáři doporučili tento postup,“ podotkl předseda představenstva pardubického Dostihového spolku.
„Rozhodně nejde o žádný předvolební boj nebo nějaké vyřizování účtů mezi mnou a Miroslavem Petráněm. Problémy s hospodařením začaly mnohem dříve. Velmi vehementně jsme na ně upozorňovali už v roce 2009, kdy dozorčí rada Dostihového spolku nedala doporučující stanovisko za hospodaření v roce 2008,“ sdělil předseda dozorčí rady Dostihového spolku Jiří Stříteský.