Leží na jedné z hodně využívaných tras do průmyslové zóny a kvasinské automobilky, kudy každý den projedou tisíce aut, ať už osobních nebo kamionů. Už od 17. června v místě budoucí kruhové křižovatky U Voříšku platí částečné omezení provozu. Jde o první etapu stavby.

Druhá začne v pondělí 24. června a potrvá do 4. července, v tento termín bude ještě možný průjezd mezi Častolovicemi a Solnicí a odbočení na Rychnov nad Kněžnou. Úplně se uzavře větev silnice III/321 na Třebešov a automobily do 3,5 t budou odkázány na objízdnou trasu přes Libel - Třebešov - Černíkovice na obchvat Domašína.

close Dopravní omezení během druhé etapy stavebních prací na výstavbě kruhové křižovatky U Voříšku. info Zdroj: úřední deska město Kostelec nad Orlicí zoom_in Dopravní omezení během druhé etapy stavebních prací na výstavbě kruhové křižovatky U Voříšku.

Třetí etapa bude nejdelší, začne 5. července a skončí až 19. září. Křížení silnic III/3211 a II/321 se úplně uzavře. Objízdná trasa pro auta do 3,5 t povede přes Libel, Třebešov a Černíkovice na obchvat Domašína, pro nákladní vozy nad 3,5 t po silnicích I/11 a I/14 přes Častolovice, Kostelec nad Orlicí, Vamberk a Rychnov nad Kněžnou.

close Dopravní omezení během třetí etapy stavebních prací. info Zdroj: úřední deska město Kostelec nad Orlicí zoom_in Dopravní omezení během třetí etapy stavebních prací.

Čtvrtá etapa potrvá od 20. září do 18. října a během ní je třeba počítat s úplnou uzavírkou silnice III/3211 ve směru na Třebešov i ve směru na Rychnov nad Kněžnou. Částečná uzavírka bude platit na silnici II/321.

close Dopravní omezení během čtvrté etapy stavebních prací. info Zdroj: úřední deska město Kostelec nad Orlicí zoom_in Dopravní omezení během čtvrté etapy stavebních prací.

„Křižovatka U Voříšku je z mého pohledu zásadní stavbou, sice ne do velikosti, ale rozhodně svým významem. Problémem je totiž mimo jiné velká zatíženost na silnici mezi Solnicí a Častolovicemi, a navíc se jedná o velmi nebezpečný úsek. Proto jsem moc rád, že jsme s kolegy dali dohromady tento investiční záměr, jehož realizace celkově naváže na koncepci řešení území ve smyslu zklidnění a zkvalitnění dopravy v této části Rychnovska,“ vysvětlil už dříve hejtman Martin Červíček.

Křižovatka U Voříšku patří, ač se to nezdá, k velmi nebezpečným místům. Od června se začne pracovat na její proměně. | Video: Deník/Jana Kotalová

Na místě vznikne jednopruhová okružní křižovatka se čtyřmi výjezdy a vnějším průměrem 46 metrů.

close Vizualizace. Nebezpečná křižovatka u Třebešova před průmyslovou zónou se promění v okružní. info Zdroj: archiv Krajského úřadu Královéhradeckého kraje zoom_in Vizualizace. Nebezpečná křižovatka u Třebešova před průmyslovou zónou se promění v okružní.

„Zpevněný prstenec okružní křižovatky bude mít šířku 2,5 metrů, jízdní pás křižovatky 6 metrů. Vjezdové větve budou v šíři pěti metrů, výjezdové 5,5 metrů. V projektu se také počítá s opravou povrchu vozovky zhruba v délce 750 metrů až na začátek obchvatu Domašína, dále s přeložkou vodovodního řadu, přípravou území pro nové umístění pyrámu, který je prohlášenou kulturní památkou v Ústředním seznamu kulturních památek České republiky,“ informoval před časem kraj o chystané investici v tiskové zprávě.

Investiční akce je součástí projektu Rozšíření strategické průmyslové zóny Solnice–Kvasiny a zlepšení veřejné infrastruktury v Královéhradeckém regionu. Projekt se rozběhl na základě vládního usnesení a podepsaného memoranda mezi společností Škoda Auto, vládou České republiky a Královéhradeckým krajem.

Dopravní omezení se dotknou také autobusové dopravy. Podrobnější informace naleznete zde.

Mohlo by vás zajímat: Tank, vírník, mechanický lev? Do světa da Vinciho vynálezů zve muzeum v Rychnově

Projděte se novou výstavou Muzea a galerie Orlických hor v Rychnově, která zve do úžasného světa vynálezů Leonarda da Vinciho. | Video: Deník/Jana Kotalová