VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dopravní nehoda může přinést problémy každému z nás, aniž bychom byli viníky

Rychnovsko - Deník přináší také příběh z běžného života. Problém, k jehož vyřešení dopomohla probační a mediační služba (PMS). Paní Věra kontaktovala PMS a sdělila, že se stala obětí dopravní nehody, když ji coby cyklistku srazil řidič automobilu poté, kdy jí nedal přednost v jízdě. Jelikož to bylo poprvé, kdy se osobně setkala s trestním řízením a měla strach z dalšího průběhu, požádala PMS o pomoc.

8.4.2015
SDÍLEJ:

Dopravní nehoda může přinést problémy každému z nás, aniž bychom byli viníkyFoto: Barbora Kholová

Paní Věra byla informována o průběhu trestního řízení a právech, která jí v jeho průběhu náležejí.

Současně PMS oslovila i viníka dopravní nehody (pana Stanislava), který byl stíhán za ublížení na zdraví z nedbalosti a byla mu nabídnuta spolupráce ve věci. Pan Stanislav následně PMS osobně navštívil, doznal zavinění dopravní nehody, projevil lítost nad svojí nepozorností a popsal průběh dopravní nehody i její následky bezprostředně po nehodě zavolal paní Věře záchrannou službu, nahlásil dopravní nehodu své pojišťovně, paní Věru navštívil v nemocnici.

Pan Stanislav měl zájem o osobní setkání s paní Věrou na středisku PMS a souhlasil tak s uskutečněním mediace. V průběhu mediace se poškozené opětovně omluvil za svoji nedbalost a způsobené následky, zajímal se o její aktuální zdravotní stav a nabídl paní Věře uhrazení náhrady škody nad rámec platby pojišťovny z povinného ručení. Poškozená omluvu pana Stanislava přijala a uvedla, že si je vědoma skutečnosti, že se z jeho strany nejednalo o úmysl, a nemá proto zájem na soudním trestání pana Stanislava.

Obviněný a poškozená podepsali dohodu o náhradě škody a tato byla spolu se zprávou PMS podána k dalším krokům na státní zastupitelství. S ohledem na dosavadní beztrestnost pana Stanislava, jeho kroky učiněné za účelem napravení následků své nedbalosti a nabídky vzdání se řidičského oprávnění na dobu 1 roku, rozhodl státní zástupce o podmíněném zastavení trestního stíhání.

V případě, že se pan Stanislav ve zkušební době osvědčí, bude tak ušetřen rozhodování soudu a nebude mít záznam v rejstříku trestů.

Autor: Stanislava Preclíková

8.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Voliče čeká změna. Do volební místnosti musí přijít jinudy

Hasiči. Ilustrační snímek.

Kostelečtí hasiči se v uplynulém roce rozhodně nenudili

Obyvatelé byli ve sbírce štědří

Rychnovsko - Obyvatelé okresu rádi pomáhají druhým. Ukázala to i tříkrálová sbírka pořádaná Farní charitou Rychnov nad Kněžnou.

Kostelecká knihovna zve na výstavu fotografií z Aljašky

Kostelec nad Orlicí - Až do konce letošního března potrvá v Městské knihovně v Kostelci nad Orlicí výstava fotografií s názvem Aljaška.

V Trutnově se přemnožili potkani, radnice vyhlásila plošnou deratizaci

Královéhradecko, Trutnov - Zvýšený výskyt potkana obecného zaznamenali v Trutnově především na sídlišti Zelená louka v Horním Starém Městě a ulicích kolem náměstí.

Marta slaví prvenství i rekord

Rychnovsko - Dobruška hostila turnaj čtyřčlenných družstev neregistrovaných v kuželkách.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>