Jedná se o výstavbu nízkokapacitního zařízení pro poskytování sociálních služeb. O stavbě rozhodla až dotace ve výši 41 milionů, která naštěstí byla sociálním službám přidělena.

Stavbu kromě dotace z ministerstva práce a sociálních věcí podpoří také Královéhradecký kraj a část ze své kasy zafinancuje i město Rychnov. Nový domov pro seniory tak vyjde celkem na částku přesahující 60 milionů korun.

Do země začnou dělníci kopat ještě letos. „Momentálně vypisujeme výběrové řízení na zhotovitele stavby. Se samotnou realizací se pravděpodobně začne už v září. Nízkokapacitní zařízení by mělo být plně v provozu v lednu 2019," prozradila místostarostka Rychnova Jana Drejslová. Dle jejích slov je tu domov důchodců rozhodně potřeba.

Nové zařízení vyroste nedaleko rychnovského Gymnázia F. M. Pelcla, kde mají sídlo sociální služby. Nově vzniklá budova tak propojí již dvě stávající. Vznikne zde moderní komplex, který umožní pacientům přecházet z jedné budovy do druhé, aniž by museli chodit ven. Seniorům tak nebude chybět potřebný komfort a pohodlí.

„V novém zařízení by mělo vzniknout třicet lůžek, která budou určena právě pro seniory. Těm zde bude poskytována neustálá čtyřiadvacetihodinová péče. Domov pro seniory nám tu opravdu chybí, proto chceme těmto lidem zajistit azyl," prozradila již dříve Deníku k plánovanému projektu ředitelka Sociálních služeb města Rychnova Hana Skořepová.

Domov pro seniory bude určen hlavně pro osoby, které jsou velmi závislé na další osobě. Nová budova sociálních služeb ale bude sloužit také jako denní stacionář. V novém komplexu bude také fungovat prádelna, sklady, šatny pro personál a nebude zde chybět ani hygienické zázemí. Na nádvoří, které spojením budov vznikne, vyroste například odpočinkový altán či lavičky.