„Mezi lidmi už je povědomí, že jsme obdrželi tyto certifikáty. Ptají se a už si chtějí odvést výrobek s tímto certifikátem. Ten zájem se výrazně zvyšuje,“ říká vedoucí chráněných dílen Kopeček Vladislav Bukáček. Podle něho do Bartošovic v Orlických horách, kde jsou chráněné dílny Kopeček Sdružení Neratov, ve kterých handicapovaní lidé vyrábějí hrnečky, svícny, koberečky či další výrobky, dorazí se zájmem i několik lidí týdně. Výrobky s certifikátem také lákají do Orlických hor. Na poutích i mimo region je o ně totiž velký zájem a přitahují sem za návštěvou také turisty. „Prezentujeme výrobky na akcích a hodně si lidé berou kontakt sem na dílny, že se přijedou podívat,“ dodal Bukáček. Další kolo udělování certifikátů regionálním výrobků by mělo proběhnout ještě letos.

 

Co se do tištěného vydání nevešlo:

 

Očekává se, že další udělování certifikátů Orlické hory originální produkt bude po prázdninách. Zájemcům má značka pomoci zviditelnit své výrobky, které jsou tradiční či jinak zajímavé a zhotovované sohledem na kvalitu a přírodu. Zároveň tím také propaguje Orlické hory pro rozvoj turistiky.

Více informací o značení výrobků zájemci naleznou na internetových stránkách www.domaci-vyrobky.cz či www.pohodavenkova.cz. Projekt značení uskutečňují ve spolupráci sRegionálním environmentálním centrem ČR za podpory Královéhradeckého kraje Místní akční skupiny POHODA venkova a Vyhlídka.