V pestrém odpoledním programu nechybí masopustní průvod, který tradičně vyrazí úderem 14. hodiny z parkoviště u hotelu Kunštát po předem domluvených zastaveních a místních chalupách.

„Chalupáři jsou na návštěvu masopustníků vždy připraveni a vítají je dobrotami a něčím na zahřátí," říká Jana Matyášová z turistického a informačního centra v Orlickém Záhoří. „Předpokládáme, že se letošní průvod rozroste o další masky a účastníky. Sjíždějí se k nám i z okolí. Vzhledem k dobrým sněhovým podmínkám by neměly chybět saně."

Pravidelní účastníci průvodu již dobře vědí, že nesmí zapomenout zvonky, řehtačky, činely a podobné nástroje, vyluzující pořádný hluk. Dívkám a ženám zase organizátoři doporučují přinést staré šminky, aby také kolemjdoucí a přihlížející průvodu poznali na vlastní kůži, co to znamená masopust.

V masopustním průvodu by neměli chybět medvěd, bába s nůší, kobyla, nevěsta a ženich, smrtka nebo kominík a v Orlickém Záhoří se pravidelně daří staročeskou tradici dodržovat. Předpokládá se, že i druhou únorovou sobotu se na cestu spolu s ostatními vydají alespoň někteří z nich. Potom, co masopustní průvod absolvuje svoji trasu, dojde na ochutnávku zabíjačkových specialit ve výčepu U Romana. Maskovaní účastníci mají vstup zdarma včetně ochutnávky. Masopustní veselí podpoří živým hudebním vystoupením Míra a Veronika Tomanovi.