Na místě pole


Ta se v případě výstavby stanice pohonných hmot týkala změny původní funkční plochy orná půda na funkční plochu zařízení pro silniční dopravu. „Plánované zařízení má stát vedle autosalonu ve směru na Solnici. S investorem jsme se bavili i o místu původní čerpací stanice, ale vzhledem k problémům s nákupem pozemku to odmítl,“ reagoval včera na dotaz vedoucí stavebního odboru při rychnovském MÚ Petr Dušek s tím, že bude zkoumán vliv na životní prostředí.


Vhodné místo


„Je to škoda, že to nepostaví na původním místě. Otevírali jsme to zde 20. prosince 1974 a fungovali jsme pětadvacet let. Tehdejší náměstek Benziny však pocházel ze Solnice a rozhodl se postavit čerpací stanici tam, ale na úkor té v Lipovce. Přitom bylo zařízení dva roky po kolaudaci. Do opravy se tehdy daly tři miliony a i nerezové nádrže na 32 tisíc litrů byly jako nové,“ zavzpomínal Aleš Nosál z Rychnova n. K., který pracoval v Lipovce čtvrt století.

Jak doplnil, původní místo bylo tak šikovné, že se tam bez problémů vešly čtyři kamiony. „V Rychnově se nevejde ani jeden,“ míní Nosál.
Pracovník společnosti HDB záměr komentoval s tím, že, místo vedle autosalonu si vybrali nejen z důvodu bezproblémového nákupu pozemku, ale i proto, že obě zařízení patří k sobě a mají logiku. Navzájem pak mohou různými způsoby podporovat prodej.