,,Na prázdniny do DDM? To by mě poslala do háje,“ smál se otec třináctileté dcery Kateřiny Martin Tomeš. Stejný názor zastává matka čtrnáctileté Zuzky Miluše Beranová. ,,Ještě přesně nevím, co bude Zuzka o prázdninách dělat. Do žádného DDM nechodí, program si asi vymyslí společně s kamarádkami,“ uvedla Beranová.

O malém zajmu starších dětí o své programy vědí i samotnípracovníci domů dětí. ,,Chodí k nám děti od první do šesté třídy, výš už je to horší,“ uvedla ředitelka DDM v Kostelci nad Orlicí Blanka Miklová.

,,O jarních prázdninách bude otevřena keramická dílna, chystáme výrobu svíček nebo turnaj ve stolních hrách. To jsou akce, kterých se mohou zúčastnit starší i mladší děti. Uvidíme, kdo přijde,“ dodala Miklová.

Do týnišťského Sluníčka chodí starší školáci spíš za samostatnou zábavou. ,,Mají tu k dispozici posilovnu, počítače a stolní fotbal. Z akcí mají zájem hlavně o lyžování,“ vysvětlovala ředitelka DDM v Týništi na Orlicí Naděžda Pojezdalová.

Vamberská mládež využívá z nabídky tamního DDM sportovní akce. ,,Zájem je třeba o výlet do aquaparku nebo bowling,“ vypočítávala ředitelka DDM Eva Švecová.

Lucie Kudláčková