Silnice, na které se mezi výmoly vyhýbají cyklisté i automobily, a mnohdy jim hrozí nebezpečí střetu, patří pod správu Královéhradeckého kraje. Doprava na ní se v poslední době radikálně zvýšila, do práce do kvasinské Škodovky po ní denně jezdí lidé z okolních vesnic, například z Horního i Dolního Jelení.

Špatného stavu si všiml i náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček, který na facebooku nedávno uvedl: „V Čermné nad Orlicí jsem kontroloval silnice na hranicích Královéhradeckého a Pardubického kraje. Za naléhavé považuji opravit silnici směrem na Kostelec nad Orlicí.“ Za pravdu mu dává i starosta obce Čermná nad Orlicí David Joska, který říká: „ S panem náměstkem Červíčkem jsme se dohodli na tom, že silnice je opravdu ve velmi špatném stavu, a že udělá vše proto, aby byla v co nejbližší době alespoň rekonstruována, což by stačilo.“

Podle starosty je řešením strhnout starou vrstvu a položit živičný kryt, k obojímu není ani potřeba stavební povolení. „Naprosto se ztotožňuji s názorem pana starosty, momentálně řešíme způsob provedení, jsem zatím nespokojen s předloženými návrhy ohledně odborného záměru a efektivity nákladů a chtěl bych je upřesnit,“ uvedl náměstek hejtmana pro dopravu Martin Červíček. „Já tudy jezdím na kole každý den do práce můžu vám říct, že někdy to je doslova o život,“ vyjádřil se ke stavu vozovky pan Josef z Horního Jelení.