Podzimní opravy silnic na Rychnovsku se staly doslova noční můrou řidičů. Nejvíce je potrápila částečná uzavírka hlavního tahu I/11 v Česticích a kilometrové kolony. Právě tam a v Třebechovicích pod Orebem je první etapa oprav jedenáctky už naštěstí hotová.

Stejného scénáře jako v Česticích se obávali ti, kteří projíždějí Doudlebami nad Orlicí. Společně s týnišťským úsekem silnice I/11 přešly tyto části taktéž na kyvadlovou dopravu. A aby toho nebylo málo, úplně zavřených je asi 400 metrů průtahu Solnicí.

Včera po druhé hodině odpolední, kdy je vlivem končící ranní směny v místní automobilce provoz nejhustší, vyjela redaktorka Deníku ze Solnice přes Rychnov, Vamberk a Doudleby až do Týniště.
A výsledek? Zdržení celkem deset minut. Z toho ovšem pouze pět bylo ovlivněných výše zmíněnými dopravními omezeními. Za zbytek může průjezd Rychnovem. 

Diskutované úseky trasy Solnice – Doudleby – Týniště netrápí ani tolik dočasné uzavírky jako spíše výjezd z centrálního parkoviště u kvasinské automobilky. Po skončení ranní směny se tu tvoří dlouhé fronty směrem k solnickému kruhovému objezdu.

Průjezd Solnicí je pak kvůli opravě silnice pomalý, ale na dlouho se řidiči nezaseknou.

Mnohem horší to mají ti, kteří míří domů přes Rychnov. Na tak hustou dopravu jednoduše hlavní průtah městem se čtyřmi semafory, vlakovým přejezdem a dvěma kruhovými objezdy není stavěný.

Další omezení v Doudlebách – kolony mohou ze směru od Vamberka vypadat děsivě, zdá se, že ucpávají celý kruhový objezd. Stojí se ovšem pouze pár desítek metrů, zdržení je v řádu jednotek minut.

U Týniště jsou fronty trochu delší. Mnozí ale úsek objíždějí přes město. Fronty se tak trochu zmenší, i když v Týništi z toho velkou radost nemají.

Z projížďky jednoznačně vyplývá, že obchvat kolem Rychnova je potřeba jako sůl.