Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dobrý soused pokračuje už pátým rokem

Kvasiny – Společnost ŠKODA AUTO ve svém výrobním závodě Kvasiny v rámci projektu „Dobrý soused" uspořádala pro žáky 5. tříd Základní školy Masarykova v Rychnově nad Kněžnou „Environmentálně edukační den", který byl plný soutěží ve vybraných sportovních a vzdělávacích disciplínách.

11.6.2015
SDÍLEJ:

V kvasinském závodě Škoda Auto se uskutečnil „Environmentálně edukační den“ pro žáky pátých tříd rychnovské základní školy Masarykova.Foto: Škoda Auto Kvasiny

Nenásilnou formou se tak děti učily o třídění odpadů a o důležitosti správného a zodpovědného přístupu k problematice odpadového hospodářství.
O životním prostředí zábavnou formou

„Konceptem „Dobrý soused" se ŠKODA AUTO již pátým rokem zaměřuje zejména na podporu regionu, mládeže a sportovních či vzdělávacích aktivit. Environmentálně edukační den zapadá do našeho konceptu firemní společenské odpovědnosti. Nenásilnou a zábavnou formou zvyšujeme povědomí dětí o životním prostředí a upevňujeme dobré vztahy se školami v našem regionu," uvádí Jiří Černý, vedoucí závodu ŠKODA AUTO Kvasiny.

V minulém roce ŠKODA AUTO uspořádala pilotní projekt „Environmentálně edukačního dne" pro žáky 4. tříd ZŠ Solnice a Kvasiny. Akce byla žáky přijata s nadšením a učitelé ocenili formu environmentální výuky. Letos při druhém ročníku žáci soutěžili v různých sportovních a vzdělávacích disciplínách, zaměřených na životní prostředí a problematiku třídění odpadů. Žáci byli zasvěceni do tajů výroby automobilů a seznámeni s postupy a technologiemi, díky nimž ŠKODA AUTO minimalizuje dopad své činnosti na životní prostředí. Nechyběly ani pohybové a vědomostní aktivity, v nichž děti poměřily své síly například v hodu míčkem do různých odpadních nádob, slalomem s popelnicí mezi PET lahvemi, kvízem o třídění odpadů nebo kreslením obrázků na zadané téma.

Osud planety jednou
v rukou mladých

Tato akce je pouze jedním z mnoha projektů, kterými ŠKODA AUTO přispívá k osvětě a rozvoji v regionech. ŠKODA AUTO se snaží ve všech lokalitách, kde působí, být „dobrým sousedem" a dlouhodobě spolehlivým a férovým partnerem. Z tohoto důvodu automobilka připravila a začala aktivně prosazovat nový koncept aktivit v oblasti společenské odpovědnosti, které jsou zaměřeny zejména na podporu školství, podporu projektů dopravní bezpečnosti a zlepšování životního prostředí v regionech. ŠKODA AUTO klade důraz v problematice nakládání s odpady především na vzdělávání dětí mladšího školního věku, neboť právě zástupci této generace jsou těmi, kdo budou v budoucnu držet ve svých rukou osud životního prostředí naší planety. (jb)

Autor: Redakce

11.6.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační foto.
AUTOMIX.CZ
3

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Mánie lyžáků v úředních místnostech přijde u prezidentských voleb

Královéhradecko, Krkonoše - Volební urna lanovkou cestovat nemusí, o možnost volit z domova požádala jen hrstka obyvatel horských středisek.

Budeme opět kroužkovat ve velkém?

Královéhradecký kraj - Předčasné volby do Poslanecké sněmovny v říjnu 2013 výrazně ovlivnily preferenční „kroužky“, díky kterým ostrouhali mnozí lídři kandidátek a do Poslanecké sněmovny skočili osobnosti z dalších míst kandidátek.

Týnišťské hráčky přivezly dvě výhry z palubovek soupeřek

Rychnov nad Kněžnou, Týniště nad Orlicí - Pokračovala Východočeská basketbalová liga mužů i žen.

Kuriozity volebních místností: Autoservis, dům hasičů i sauna

Královéhradecko - Poslance lidé do sněmovny pošlou z různých míst. V Petříkovicích na Trutnovsku volební komise sídlí na koupališti, V Polici na Náchodsku zase v prostorách sauny.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení