Nechyběly ani stánky s dobrotami z asijské, slovenské i staročeské kuchyně, vedle sladkostí to byly zejména langoše, sýry, opékaná uzenina a pečená masa.

Návštěvníci pouti mohli opět obdivovat umění tohoto pouličního kejklíře a krále transportních okovů a řetězů. Mistr Dini svým jménem a dovednostmi zřejmě odkazuje na slavného kouzelníka a eskamotéra jménem Harry Houdini.

Podívejte se na jeden z jeho kousků, kdy se nechal celý spoutat řetězy:

Na Dobrušské pouti nechyběl mistr Dini, který zřejmě svým přízviskem odkazuje na slavného kouzelníka a iluzionistu známého pod jménem Harry Houdini.yho Houdiniho | Video: Irena Voříšková

Čeho si ale pozorný návštěvník, který dobrušské pouti navštěvuje každoročně, mohl všimnout, bylo méně dospělých i dětí, a to hlavně na pouťových atrakcích. A to i přesto, že počasí akci přálo a vstupy na atrakce byly v podobných cenových relacích jako loni.

Poutě v Dobrušce byly v minulosti spojeny s kostelem svatého Ducha. Jejich pořádání na původním místě skončilo s vybudováním obchvatových komunikací Dobrušky. Nějakou dobu pak byly pouťové atrakce provozovány na náměstí F. L. Věka a částečně i na přilehlém Šubertově náměstí, ale postupně zanikly i tam. Město Dobruška se rozhodlo tradici poutí obnovit v roce 2008.

Mohlo by vás zajímat: Ze Sedloňova, vsi rekordů, zamíří unikátní kolekce českých panovníků do Dobrušky

Předání certifikátu o vytvoření českého rekordu Jarmile Haldové. | Video: Dana Ehlová