Brzy odstartuje také „Šubertka"

Téměř vzápětí, 30. března odstartoval čtvrtý ročník přehlídky amatérských divadel Šubertova Dobruška s pestrým programem inscenací v nastudování regionálních amatérských souborů s nabídkou nejrůznějších žánrů.
A do toho si ještě dobrušští pořadatelé dovolí luxus a na středu 2. dubna nabízí něco z úplně jiného soudku – Teátr Víti Marčíka a představení Moravské pašije připravené právě pro nynější předvelikonoční období. K uvedení mimořádného představení byl navíc zvolen i jedinečný prostor – místní synagoga.
Kdo žádnou hru nebo pohádku charismatického Víti Marčíka dosud neviděl, má se zcela jistě na co těšit.
Zažije totiž komedianta v pravém slova smyslu, který je jediným hercem na scéně, ale také hudebníkem, scénáristou, režisérem i scénografem a k tomu všemu i principálem svého teátru.

Komediant všude byl a všechno viděl

Marčíkovy Moravské pašije měly premiéru v únoru 2009 a autor se osobitým ztvárněním snaží přispět k obnovení vytrácející se tradice pašijí, která dnes povětšinou zůstává jen v kostelech.
Zvolil přitom lidovou formu, je zároveň vypravěčem i loutkářem.
Z dostupných informací o této inscenaci lze zjistit i to, že „vážné téma hraje komediant, který u všeho byl, vše viděl a díky jeho vyprávění bude i divák vtažen do tohoto příběhu. Scénu tvoří stará rozbitá Boží muka."
Vše ostatní už nechme jako tajemství pro majitele vstupenek.
Závěrečné konstatování, že všechna místa jsou opět vyprodána, nechť je důkazem pro úvodní tvrzení.
Teátr byl založený ve vesničce Drahotěšice. Potulné divadlo je plodem několika přátel a stojí na výrazném charismatu Víti Marčíka – režiséra, scénáristy, herce a hudebníka.
Dana Ehlová