Věkové kategorie začínají rokem narození 2009 (mohou i starší) a končí 2018 (i mladší). Ti nejmenší a nejmladší budou i letos zdolávat mírně stoupající osmdesátimetrový asfaltový úsek v lipové aleji.

Důležitou informací pro účastníky je čas prezentace v době od 15 do 15.30 hodin, krátce potom už zazní první startovní výstřel, takže pozdější přihláška není možná. Cyklistická přílba je povinná výbavou závodníků na všech závodních strojích.

Dolský bike cup pořádá Sbor dobrovolných hasičů Dobruška – Doly, ale nebylo tomu tak vždy: „Od roku 2006 pořádal závody pro žáky ZŠ dobrušský TRI CLUB v lesích okolo Drňáku. V roce 2014 se těchto závodů ujali Dolští hasiči (TRI CLUB si chtěl nechat terénní závody pro starší děti). Takže od 4. ročníku se závod koná v režii Dolských hasičů. Hasiči se rádi postaví na křižovatky, aby zajistili bezpečnost trati, pomohou s postavením stanů, přivezou své lavičky a stoly, TRI CLUB nám nadále půjčuje startovní čísla, stopky, reflexní vesty. Je to stále skvělá spolupráce!“ ohlédla se za minulými ročníky Martina Rašková, členka dobrovolných hasičů.

Ukončení jubilejního ročníku se předpokládá kolem 17.30 hodin, kdy proběhne vyhlášení výsledků a předání cen. Pořadatelé slibují, že s prázdnou neodejde žádný závodník.

Dana Ehlová