V sobotu 24. září se návštěvníci mohou těšit na tradiční jarmark historických řemesel, jehož atmosféru podtrhne kapela Klapeto z Náchoda. Součástí jarmarku bude i stánek městské knihovny, kde bude pro zájemce připravena bohatá nabídka knih a časopisů vyřazených z fondu městské knihovny. V Archlebových sadech se v sobotu usídlí Svatováclavské historické ležení, které bude doplněné o tajuplný svět podivuhodných her Jiřího Šebesty, takže i rodiny s dětmi si zde přijdou na své! Na celé sobotní odpoledne až do pozdních nočních hodin jsou připravena hudební vystoupení různých žánrů pro všechny věkové skupiny, sobotní večer vyvrcholí koncerty kapel Elán Kontra Band a ZZ Top revival.

V neděli večer rozehraje svůj koncert Symfonický orchestr Českého rozhlasu (+ Josef Špaček – housle, Petr Popelka – dirigent, Jiří Vejvoda – mluvené slovo), a to v nevšedních prostorách tovární haly Koenig & Bauer Grafitec. Bude součástí již 12. ročníku Festivalu F. L. Věka.

Součástí Svatováclavských slavností pak jsou i tradiční výstavy v muzeu, lapidáriu, synagoze, Rýdlově vile a sladovně místního pivovaru, na kterých návštěvníci zhlédnou výtvory místních umělců z různých oborů a činností. "Srdečně zveme do Dobrušky, kde vás čeká vlídné přijetí a především hodně dobré kultury a zábavy," dávají pořadatelé.

Kompletní program najdete na www.mestodobruska.cz.