K dostání tu opravdu byl. Jednalo se o obchod, který se nachází v Nádražní ulici a provozuje ho podnikatel vietnamského původu.

Inspektoři Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) zhruba před třemi týdny zjistili, že se v obchodě nacházel myší trus.

„Provozovna navíc nebyla zabezpečena před pronikáním škůdců a problém byl i s odvozem potravinářského odpadu. Dále se v tomto krámě nacházely nečistoty na podlaze i na regálech a zařízeních," uvedla inspekce.

Občas zůstává rozum stát při zjištění, jak moc majitelé některých obchodů s potravinami i restaurací hazardují se zdravím svých zákazníků. Zajímavou skutečností je, že v okrese mají s inspektory problémy hlavně vietnamští obchodníci. „Radost" z kontroly měli například ve večerce v Týništi, a to s rýží. Nejen, že byly její obaly poškozeny, ale navíc se v ní vyskytovaly škůdci. Inspektoři toto objevili v dubnu.

Fazole ve slaném nálevu a plechovce, jejichž chuť a vůně byly netypické, nakyslé, palčivé a nepříjemné, prodávali v obchodě v Čermné nad Orlicí. Podle kontrolorů se potravina nepovažuje za bezpečnou, pokud jeví známky kažení.