Nejvíce svateb se uskutečnilo v Hradci Králové, kde si své ano letos řeklo 388 párů. Loni tu bylo 334 svateb, což představuje nárůst o padesát čtyři svatby.

Jak nám na matrice řekli, stále si některé páry volí data, která se jim zřejmě budou lépe pamatovat. Loni to například bylo 10. 10. 2010, kdy byl termín plně obsazen a svateb se uskutečnilo ne deset, ale jedenáct.

Za Hradcem následuje Chlumec nad Cidlinou, kde se loni uskutečnilo 153 svateb, letos 149. Zajímavostí je, že například v Novém Bydžově se loni vzalo čtyřicet, letos osmačtyřicet párů.

„Zdá se vám to nízké číslo? V téměř každém městě většinou platí, že je více soudů o určení otcovství než samotných svateb. U nás takových soudů bylo loni pětašedesát, letos „jen“ sedmapadesát,“ řekla nám novobydžovská matrikářka.

Stejný trend zaznamenali také v Třebechovicích pod Orebem. „Jsme rádi, že se letos počet svateb zvýšil, i když ve srovnání s Hradcem budou naše čísla asi vypadat zcela jinak. Loni si ano řeklo jedenadvacet párů, letos již devětadvacet. Ale stejně jako v jiných městech také u nás je více soudů o určení otcovství než svateb,“ řekla nám zdejší matrikářka.