Na konci roku 2015 by v automobilce v Kvasinách mělo z výrobní linky sjet první SUV, přezdívané Snowman. Podle neoficiálních informací by měly vzniknout až tři tisíce nových pracovních pozic.  
V roce 2016 by se v Kvasinách měl začít montovat středně velký sportovně užitkový model značky Seat. V souvislosti s rozšiřováním výroby se hovoří i o rozrůstání automobilky. Škoda tvrdí, že se zatím za hranice areálů rozrůstat nehodlá, zdroje Rychnovského deníku však tuto možnost nevylučují. Navíc je ve hře také vybudování průmyslového parku, který by se nacházel poblíž závodu. Již nyní se bude rozšiřovat hala na montáž, výroba se tím prý zefektivní. Závod bude schopen vyrobit denně o padesát vozů více.

Zdroje Rychnovského deníku již dříve naznačovaly, že Kvasiny dostanou „další produkt". Informaci však potvrdil až šéf Seatu Jürgen Stackmann.

Rozhodnutí, že se nové SUV bude vyrábět právě na Rychnovsku, přichází jen zhruba tři měsíce potom, co se potvrdila výroba nového modelu Škodovky – takzvaného Snowmana.

Pro okres to znamená mnoho přínosů, ale je jasné, že zvýšení výroby s sebou nese i negativa.
Podle řady starostů obcí a měst v okrese bude mít rozšíření negativní dopady především na dopravní situaci a také na životní prostředí.

První z problémů však pálí přece jen více lidí. Již několik týdnů se hovoří o investicích do dopravní infrastruktury, které potvrdil i premiér Bohuslav Sobotka.

Starostové napříč okresem cítí šanci „utrhnout" si nějaké prostředky na vyřešení svízelných dopravních problémů právě teď.

Ve hře může být častolovická přeložka, která by ulehčila Komenského ulici,  ale například i obchvat Solnice. Ačkoli není zatím jasné, kam a v jaké míře prostředky potečou, jisté je, že půjdou ze statní kasy a také z kraje.

Automobilka by se na změnách v dopravní infrastruktuře podílet neměla, a to i podle dřívějších slov předsedy vlády Bohuslava Sobotky.

„V návaznosti na předchozí investice byly mnohé silnice v okolí Kvasin opraveny, rozšířeny a část dopravy byla odvedena mimo obytné zóny. V některých akcích bude třeba ještě pokračovat. Velice citlivě vnímáme, že naše ekonomická aktivita nejen zaměstnává lidi v regionu a přináší značné prostředky do státních, regionálních i obecních rozpočtů, ale představuje i určitou zátěž dané lokality," prozradil tiskový mluvčí Škoda Auto David Šikula.

Uvedl také, že společně se státní správou a místní samosprávou automobilka dlouhodobě usiluje o investice do posilnění a zkvalitnění dopravní a technické infrastruktury v tomto regionu. „Věříme, že k tomu dojde právě v souvislosti s připravovanou oznámenou investicí," popsal.

Dopravní infrastruktura by se měla změnit i podle starosty Solnice, obce, která leží poblíž kvasinského závodu.

„Jedná se o řadu komunikací a také o dokončení dálnice u Hradce Králové. Dořešit se musí i železnice," myslí si starosta. Ze zprávy o novém SUV má prý velkou radost.

„Z hlediska zaměstnanosti je to velmi dobrá zpráva. Rozšíření výroby schvaluji," prohlašuje. Obavu nemá ani z dopadů na životní prostředí. „Automobilka si v tomto ohledu podle mě počíná na vysoké úrovni a splňuje standardy jednadvacátého století," dodává.

Podobně to vidí i starosta Kvasin Ivan Ešpandr. Podle jeho názoru nebude mít rozšíření výroby na obec velké dopady.

„Dopravní situace je tu vyřešená díky kruhovému objezdu v Solnici. Kvasiny by jistě rozšíření zaznamenaly, pozitiva však rozhodně převažují," popsal.
Informaci o tom, že se v závodu budě vyrábět nové SUV značky Seat je podle Ivana Ešpandra dobrou zprávou hlavně z toho důvodu, že by nový model mohl zajistit pracovní pozice pro mnoho nezaměstnaných. „Rozhodně takové zprávy vítám a mám z nich velkou radost," dodal starosta Kvasin.

Kolik nových pracovních míst vznikne, nechce Škoda Auto zatím předjímat.

„Můžeme potvrdit, že v souvislosti se zaváděním nových modelů vzniknou v kvasinském závodě další pracovní místa. Na podrobnější informace je zatím brzy," dodal tiskový mluvčí David Šikula.