Tvůrci lákají, že jde o jediný film, který končí v realitě… Do neděle 20. srpna jej diváci uvidí ve 280 sálech kin, což je dosud nejvíce v Česku.

„Česká kinematografie dosud nic podobného nezažila. Žádný tuzemský film v historii nezaznamenal tak vysoká čísla v předprodejích vstupenek a v počtu nasazených sálů v kinech. Čísla jsou rekordní. Tajemství kolem celého projektu budí nevídanou pozornost. Každý to chce vidět, a každý chce být u toho první,“ řekl pro Evropu 2 majitel distribuční společnosti Bontonfilm Martin Palán.

Na čtvrteční promítání od 16.30 v Rychnově zbývalo v úterý dopoledne už jen 18 volných míst (z celkem 110). A na programu je tentýž den ještě jednou, od 19.30, na tento čas bylo ještě 19 volných vstupenek.

Kazmův film se tady bude promítat ještě v neděli 20. srpna, rovněž dvakrát, a ve středu 23. srpna, v tyto termíny zbývá vstupenek k prodeji dost. Čtvrteční premiéru si ve dvou časech můžete užít rovněž v Kostelci nad Orlicí, kde se bude promítat i v pátek, a v Dobrušce v neděli 20. srpna a v sobotu 26. srpna.

Zdroj: Youtube

Podle Kazmy jde o utajovaný projekt, na kterém jeho tým pracoval více než čtyři roky. V Česku se nejdříve na reklamních billboardech objevily bílé znaky na černém podkladu a na sociálních sítích se začalo spekulovat, že jde o připravený krok Kazmy Kazmitche k novému projektu, což se zanedlouho potvrdilo. Předem připravené promo k filmu vyvrcholilo na letošním Karlovarském filmovém festivalu, kde Kamil Bartošek způsobil poprask a vystřelil si z předních českých herců, organizátorů festivalu a novinářů.

„Smrdělo to hned, ne?“ přivítal přítomné na tiskové konferenci k filmu Poslední zákop. Snímek měl natočit režisér Andy Fehu a v rolích nacistů se měli objevit Jiří Bartoška, Ondřej Sokol, Hynek Čermák, Jiří Langmajer a Kryštof Hádek. Všichni hvězdní herci se sice jednoho natáčecího dne opravdu zúčastnili, ale o tom že jde o podvrh, údajně neměli tušení. Tisková konference k válečnému filmu se tak proměnila v oznámení o premiéře nového filmu z dílny Kazmy.

Kdo je Kamil Bartošek?
Kamil Bartošek, známější pod pseudonymem Kazma Kazmitch, se narodil 26. května 1985 v Kroměříži. V českém showbusinessu se zapsal především jako internetový producent, moderátor a influencer. Známý je svými projekty, s nimiž začal jako moderátor pořadu One Man Show na internetové televizi Stream.cz. V roce 2015 změnil koncept pořadu a proměnil jej v produkci velkolepých show se žlutým trojúhelníkem v logu.

K jeho nejznámějším projektům patřil například happening na Mistrovství světa v hokeji 2016 v Rusku, na které se český moderátor měl dostat nelegální cestou. Celou akci Kazma začal tím, že se schoval se svým komplicem ve výstavním voze automobilky Škoda v Mladé Boleslavi, s nímž se dostal až na mistrovství světa v Rusku.

Kazma se navíc převlékl do kostýmu tamějšího maskota – Lajky, přičemž ten pravý se ovšem nacházel někde jinde. Zpozoroval také prezidenta Ruské federace a neodolal pokusu ho jít pozdravit. Na webových stránkách Stream.cz, kde bylo zveřejněno, má nyní video 2,8 milionu zhlédnutí.

Nejen na těchto místech se natáčelo.
Jste fandové starých filmů? Zkuste kvíz, jak dobře znáte filmové východní Čechy

Na jaře 2017 se Kamil Bartoška rozhodl nabourat natáčení televizního pořadu Prostřeno, které vysílá televize Prima. Kazma nechal obsadit soutěžícího, který ztvárnil psychicky nemocnou osobu, kterou hrál amatérský herec Karel Ondrka. Ten měl po celou dobu reality show v uších sluchátko a poslouchal pokyny Kazmy a produkčního týmu One Man Show, což je moderátorova produkční společnost. Později vyšlo najevo, že šlo o „reality show na druhou“ a tento Kazmův projekt se tak stal nejúspěšnějším a nejsledovanějším videem. K dnešnímu dni má 5,1 milionu zhlédnutí.

Je tak otázkou, co stojí za připravovaným filmem českého moderátora a producenta. Jedno je ale jisté - o obyčejný film nepůjde.