Co se chystáNa Vochtánce to žije.
Akce, které se tu připravují:

Country festival Tomáše Linky, jako host Pepa Vojtek – akce se koná již 26. července

II. Westernový den, tentokrát v mexickém stylu – ten se odehraje 16. srpna

Rockové loučení s létem – 31. srpna

Hemžilo se to tu koňmi, kovboji a indiány, konal se tu totiž westernový den. Ten si nenechalo ujít mnoho návštěvníků. Někteří přijeli dokonce na celý víkend, aby si akci náležitě užili.

Každý návštěvník, který v sobotu zavítal na Vochtánku, mohl vidět, co vše dokáže správný kovboj s koněm. Pod ním se dá totiž i odpočívat, když ho máte správně vycvičeného.

Do areálu ale přijeli také rytíři, kteří se tu utkali v souboji. Na tuto zvláštní podívanou, kterou provázel školák Albertík, se sjeli návštěvníci z celé republiky.
„Je tu okolo tisíce lidí, dost jich přijelo také stanovat. Počasí také vyšlo, myslím, že se návštěvníci dobře baví. Nálada je tu skvělá, myslím, že si to všichni užíváme," prozrazuje provozovatelka Vochtánky Iveta Janebová.

Velikým lákadlem pro diváky tu byli hlavně koně, ti zaujali především děti. „Jsme tu poprvé, přijeli jsme hlavně kvůli dětem. Ty lákají nejvíce koně a indiáni, takže se tu určitě budou mít na co dívat," svěřuje jedna z návštěvnic, Věra Volfová z Lanškrouna.

Ti, co do westernového kempu Vochtánka dorazili, si mohli také zakoupit něco pěkného.
Nechyběly tu totiž stánky se suvenýry a pro každého správného kovboje tu byla k dispozici také pořádná kovbojská výbava.

Pokud měl někdo zájem o něco dobrého na zub, rozhodně měl z čeho vybírat. Nechyběla tu ani grilovaná kuřata.

Příchozí mohli vidět kovbojskou schow, všechny bavil školák Albertík, který na akci vystupoval už podruhé. Se svými vtípky, kterými si dobíral například kovboje Jimmyho Maguru, si získal nejednoho návštěvníka.

Velmi zajímavým zážitkem byly také šermířské souboje, na Vochtánce ale samozřejmě nemohli chybět ani praví indiáni.
Každý, kdo zavítal do tohoto malebného údolí, si připadal jako na Divokém západě, tato atmosféra padla na každého příchozího.
„Moc se mi líbí jízda na koních, přijeli jsme kvůli tetě a strejdovi, ti už tu byli v loňském roce a moc se jim tu líbilo, proto jsme letos vyrazili také. Udělali jsme si výlet," prozradila Nikola Růžanská, která s rodinou dorazila až od Kutné Hory.

Na Vochtánku se o uplynulém víkendu sjeli hlavně milovníci koní a westernu. Nálada tu byla skvělá. „Naším hlavním cílem je, aby jsme se všichni skvěle bavili, což se dle mého názoru splnilo, atmosféra je tu výborná," dodává Iveta Janebová, provozovatelka westernového kempu.
Návštěvníci sršeli dobrou náladou, někteří přijeli s celou rodinou, jiní v párech. Velkolepou akci si ale nechal ujít pouze málokdo. Někteří příchozí byli i dobově vystrojeni.

„Přijeli jsme hlavně kvůli koním, hlavně kvůli nim jsme tady. Je to náš koníček. I když manželku zase zajímají například kostýmy, v kterých tu mnozí vystupují. Jsme z Chroustovic, jsme tu poprvé," dodává Roman Máslo.