Připravy na Rychnovský divadelní jarmark začínají již po skončení předchozího ročníku.

Přípravy na Dividílkování jsou již v plném proudu, jak včera potvrdil hlavní organizátor Josef Šeda. „Začínají již po skončení předchozího ročníku, kdy zajišťujeme kontakty. Po klidnějším období vše opět ožívá dva měsíce předem, kdy se vždy sejdeme s rychnovským místostarostou Miroslavem Richterem a ředitelem DDM Josefem Solárem,“ upřesnil Šeda.
Jak doplnil, i letos bude mít akce podobný rukopis. „Tradicí je páteční odlévání zvonů. Nebudou však chybět divadelní představení, kejklířská a šermířská vystoupení, koncerty a staročeský jarmark o sedmdesáti řemeslných stáncích. Novinkou jsou noční animované prohlídky Kolowratského zámku,“ dodal.

 

Co se do tištěného vydání nevešlo:

 

V pátek 24. a v sobotu 25. srpna sekoná v Rychnově nad Kněžnou již 9. Rychnovský divadelní jarmark aneb Dividílkování

v Rychnově.

Součástí letošního Dividílkování budou divadelní představení, kejklířská a šermířská vystoupení, koncerty a staročeský jarmark o sedmdesáti řemeslných stáncích.

Již tradicí je páteční noční jarmark s odléváním zvonů. Tyto zvony jdou v sobotu v podvečer do dražby a veškerý výtěžek z dražby jde na charitní účely. V letošním roce půjde celá částka dětskému oddělení rychnovské nemocnice. Očekávaná částka by se měla blížit ke 20000,-Kč.

Úspěšnou novinkouloňského ročníku byla divácká soutěž o nejsympatičtějšího řemeslníka. I letos mohou návštěvníci odevzdat svoji vstupenku řemeslníkovi, který se jim nevíce líbí a tři nejlepší budou před dražbou zvonů v sobotu vyhlášeni a oceněni.

Novinkou letošního ročníku jsou noční animované prohlídky Kolowratského zámku a překvapením letošního ročníku je poslední sobotní vystoupení, které se odehraje také na zámku a to na veřejnosti nikdy zpřístupněném místě.

Přijďte se i vy pobavit při divadelních vystoupeních Víti Marčíka, Komediantů na káře, divadla eMILLIon a divadla Rolnička, nebo se jen tak projet na koni, zastřílet si z luku či si vymodelovat svůj výrobek v keramické školičce.

Celou akci budete pak s ostatníminávštěvníky hodnotit v pátek i v sobotuaž dočasných ranních hodinpři dobrém pití a jídle.