„Zákaz vjezdu lze tolerovat týden, možná měsíc. Pak ale autem z garáže nebo do ní stejně musíte – například k lékaři, na nákup nebo s dětmi do školy," poznamenává Martin Němec, který bydlí v jednom z domů v ulici.

Jenže vedení obce tvrdí něco jiného. „Zákaz je tam umístěný týden. Předtím se obyvatelé ke svým domovům dostat mohli – samozřejmě to bylo ovlivněno průběhem prací, ale vždy jsme se snažili je plánovat tak, aby se tam dostali," poznamenává starosta Milan Žďárek.

Práce se navíc podle starosty uspíšit nedají. „Některé výkopy byly hluboké pět metrů. Kanalizace se nedá postavit za měsíc. Je jasně dáno, že hotovo na Fučíkově ulici musí být do konce října. Na druhé komunikaci – Na Nábřeží – budou práce pokračovat na jaře," říká Milan Žďárek.

Ve druhé z ulic se podle jeho slov bude dělat asfaltová vrstva po zimě. Vzhledem k tomu, že oproti Fučíkově ulici patří tato komunikace obci, počká s novým povrchem Meziříčí do jara.

„Jezdit se po ní však dá. Je na ní štěrková vrstva. Nikdo si tam pneumatiku nepropíchne," poznamenává starosta.

Podle jeho tvrzení to podobně vypadalo i v ulici Julia Fučíka – předtím, než se tam objevil před týdnem zákaz.

Jenže někteří obyvatelé tvrdí, že tomu tak není. „Stav silnice byl podobný, jako je teď. Je velký problém po ní projet a zákaz tam je už minimálně tři týdny. Nejspíš jako pojistka kvůli tomu, že si lidé několikrát poškodili auta," popisuje obyvatel, který si nepřál zveřejnit své jméno.

Podobně hovoří i Martin Němec: „Takový přístup je příčinou naštvanosti obyvatel celé ulice. Zákaz vstupu k rodinným domům v celé ulici je alibistická hloupost, která těžko může obstát," tvrdí.

Nikdo si nestěžoval

Vedení obce a někteří občané tedy stojí proti sobě a na tom, jak se věci mají, se shodnout nedokážou. V ulici Julia Fučíka by však měl být již brzy klid.

„Akce tu finišuje. Co nevidět se bude dělat asfalt, takže teď by se do ulice opravdu vjíždět nemělo," popisuje starosta Milan Žďárek.

Za pět měsíců prý zaregistroval jen jednu stížnost. „Divím se, že přišla až teď v pondělí, když jsou práce téměř u konce," říká. Komunikace obce a obyvatel přitom prý byla dobrá.

„Informace byly na internetu i jinde. Kdokoli navíc může a mohl přijít a zeptat se, pokud mu něco není jasné. Na jednání o kanalizaci přišlo jen dvacet lidí," shrnuje.

To, že jsou obyvatelé naštvaní, prý svým způsobem chápe.