Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Digitální revoluce v Obchodní akademii

Kostelec n. O. – Obchodní akademie T. G. Masaryka již dvanáct měsíců realizuje projekt Centrum pro virtuální a moderní metody a formy vzdělávání.

1.2.2010
SDÍLEJ:

Digitalizace kostelecké Obchodní akademie T. G. Masaryka. Foto: OA T.G.M.

„Jeho základním cílem je především proces digitalizace výuky,což se nám daří úspěšně naplňovat,“ pochlubila se ředitelka OA Anna Oberreiterová. V rámci projektu byly vytvořeny a rozpracovány učební materiály pro výuku českého jazyka, matematiky, cizích jazyků, předmětů souvisejících s výpočetní technikou, písemné a elektronické komunikace, ekonomiky a účetnictví, fyziky, dějepisu, zeměpisu a dalších společenskovědních předmětů, které jsou efektivně využívány v příslušných hodinách.

Dalším významným cílem projektu, jehož bylo dosaženo, je viditelná modernizace vybavení školy. „Díky tomu máme instalované dataprojektory ve všech třídách, na chodách elektronické panely, které informují o změnách v rozvrhu a dalších důležitých událostech,“ pokračovala ředitelka OA ve výčtu novinek, kde nechybí ani vizualizéry a hlasovací zařízení. Nejmodernější didaktickou technikou byla vybavena jedna z jazykových učeben, učitelé – lektoři projektu dostali k dispozici notebooky a velkokapacitní flash disky, které jim umožňují vytváření elektronických materiálů.

Pro potřeby výuky výpočetní techniky byly zakoupeny dvě digitální kamery, které lze využít i v cizích jazycích nebo společenskovědních předmětech. „Zapojení do projektu nám však umožnilo i rozšíření softwarového vybavení, např. pořízením softwaru pro SmartBoard nebo programu Zoner photo studio 12 pro úpravu digitálního obrazu,“ poukázala Anna Oberreiterová na další přínos v rámci projketu, který je kladně hodnocen nejen vyučujícími, žáky, ale i jejich rodiči a budoucími studenty a veřejnosti při Dnech otevřených dveřích.

Obchodní akademie T. G. Masaryka má za sebou jednu třetinu projektu Centrum, který během tří let má výrazně změnit vyučovací i výchovný proces na škole. „První rok byl pravděpodobně (pokud nás nepřekvapí změny metodických příruček) rokem nejnáročnějším. A to jak pro řídící tým, který nejprve musel zajistit vybavení jednotlivých lektorů i učeben potřebnou technikou, tak pro odborné lektory IT. Ti nejprve vymysleli samotný postup digitalizace učebních materiálů a na školeních s ním seznámili své kolegy, tak i všechny zúčastněné lektory, kteří si zvykali na nové pracovní metody,“ vzpomíná ředitelka kostelecké Obchodní akademie T. G. Masaryka.

Jak doplnila, dnes všech 30 pracovníků školy zúčastněných v projektu využívá ke své práci i k domácí přípravě notebooky, v 17 učebnách využíváme dataprojektory s ozvučením a plátny, které jsou ovládané z učitelského multimediálního pracovního stolu. Zmodernizovala se výuka cizích jazyků, žáci loňských 2. ročníků převzali mluvníky a slovníky, které jim pomohou při studiu jejich prvních jazyků a budou jim k dispozici po dobu studia.

Autor: Miloslav Dostálek

1.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Adolf Klepš

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Ilustrační fotografie.

Křovičtí hasiči zvou na zabíjačkové pochoutky

Opočno vzdorovalo Náchodu polovinu utkání

Opočno - Páté kolo Krajské hokejové ligy nabídlo souboj týmů ze suterénu tabulky, ve kterém poslední Opočno hostilo předposlední Náchod. Z výhry se radovali hosté, domácí Baroni stále čekají na první bodový zisk.

V obci Přepychy přivítajío víkendu nové občánky

Přepychy - V Přepychách přivítají do života další čtyři nové občánky. Stane se tak v sobotu 21. října v kapli Panny Marie v údolí Dřízna.

Lukavice hostí lídra z Javornice

Rychnovsko - Krajská I. B třída nabídne o víkendu hned tři okresní derby.

Kraj chce slučovat střední školy

Královéhradecko - Kapacity středních škol dvakrát převyšují počet žáků devátých tříd.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení